Zabawa dwóch małych niedźwiadków w Bieszczadach porusza serca internautów [WIDEO]

W Bieszczadach zauważono dwa małe niedźwiadki, które bawiły się ze sobą, próbując pierwszych wspinaczek na leżące drzewo. Do sieci trafiło wideo, które poruszyło serca internautów. W Polsce zostało jedynie około 110 niedźwiedzi, zwierzęta te znajdują się pod ochroną.

Małe niedźwiadki dopiero wiosną zaczynają biegać po lasach. W miocie jest zazwyczaj od jednego do trzech młodych. Zwierzęta te prowadzą samotniczy tryb życia. Wyjątkiem są momenty, w których niedźwiedzica przemieszcza się wraz z maluchami. Jedna z beztroskich zabaw ssaków została nagrana i opublikowana.

Zobacz wideo Wyjrzeli przez okno i zobaczyli niedźwiedzia w basenie. Najpierw demolował śmietniki, potem chłodził się w wodzie

Bieszczady. Małe niedźwiadki bawiły się ze sobą w lesie

Do sieci trafiło urocze nagranie opublikowane w mediach społecznościowych przez Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe. Na filmie możemy zobaczyć dwa małe niedźwiadki w Bieszczadach, które bawiły się ze sobą, próbując pierwszych wspinaczek na leżące na ściółce drzewo. Nie obyło się bez wzajemnego zaczepiania podczas swawoli. Wideo wywołało wiele pozytywnych komentarzy internautów, którzy wyrażali swój zachwyt nad maluchami. W sekcji komentarzy możemy przeczytać takie wypowiedzi jak: "To piękna sprawa być tak blisko z przyrodą. A jeszcze Pan widzi tę przyrodę sercem nie tylko obiektywem", "Bawiące się piękne maluchy", "Dziecięce lata, radosna zabawa, śliczne puszyste misiaczki niech cieszą się beztroskim życiem".

Jak informuje WWF, obecnie populacja niedźwiedzi w Polsce wynosi około 110 osobników. Najwięcej z nich (80 procent) znajduje się w Bieszczadach. Liczebność tych zwierząt w Polsce spadła ze względu na polowania. Szczególnie wartościowym surowcem dla ludzi było futro i mięso. Zdarzały się przypadki, że niedźwiedzie były zabijane w odwecie za wyrządzone szkody.

Niedźwiedzie w Polsce znajdują się pod ochroną

Już w 1953 roku niedźwiedzie brunatne uzyskały status gatunku ściśle chronionego. Jak informuje portal polskiwilk.org.pl od 2004 roku status prawny niedźwiedzi reguluje Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 28 września 2004 r. w sprawie gatunków dziko występujących zwierząt objętych ochroną. Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody zabrania zabijać, okaleczać, przetrzymywać i chwytać niedźwiedzie. Wyjątkiem jest schwytanie osobników wymagających pomocy weterynaryjnej. W przypadku nierespektowania tych zasad grozi kara grzywny lub aresztu.

Więcej o: