Tatry. Turysta wspiął się na krzyż na Giewoncie. Mimo zapowiadanego załamania pogody

Jeden z turystów zdecydował się podjąć wyjątkowo niebezpiecznego i nieodpowiedzialnego wyzwania, które mogło skończyć się tragedią. Mężczyzna wspiął się na krzyż na Giewoncie i to mimo zapowiadanego załamania pogody.

Wspinaczka na krzyż na Giewoncie jest niebezpiecznym i nielegalnym wyzwaniem. Upadek z kilkunastometrowej konstrukcji może zakończyć się śmiercią albo poważnymi obrażeniami. Ekstremalnie ryzykownego i niebezpiecznego czynu postanowił dokonać jeden z turystów, który zszokował osoby przebywające w pobliżu szczytu.

Zobacz wideo Czy wiesz, jak wzywać pomoc w górach?

Tatry. Turysta wspinał się na krzyż na Giewoncie podczas złej pogody

Jak informuje portal 24tp.pl w sobotę 7 maja na krzyż na Giewoncie zaczął wspinać się jeden z turystów. I to mimo zapowiadanych przez prognozy burz i deszczu. Po godzinie 13:00 nad Tatrami rzeczywiście pojawiły się czarne chmury i zaczął padać deszcz.

Prośba o azyl. Kartka migranta z Afryki Migrant ze złamaną nogą dwa dni miał leżeć przy płocie. "Brakuje słów"

Niezrażony faktem nieodpowiedniej pogody turysta podjął się wspinaczki, która mogła skończyć się tragicznie. Całość wydarzenia widziały osoby znajdujące się w pobliżu, które uwieczniły nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny na zdjęciu. Krzyż na Giewoncie ma wysokość 15 metrów, z czego 2 metry znajdują się w skałach. Wielokrotnie dochodziło w tym miejscu do porażeń piorunem.

Na Giewoncie dochodziło w przeszłości do wypadków

Jak informowaliśmy, w czerwcu ubiegłego roku w Tatrach piorun poraził młodego mężczyznę z Ukrainy. Ratownicy TOPR przeprowadzili akcję ratunkową. Helikopter zabrał poszkodowanego do szpitala. Pomimo prób ratowania jego życia, turysta zmarł. Giewont to niebezpieczne miejsce, które jest szczególnie narażone na wyładowania atmosferyczne. Ryzyko powoduje krzyż zainstalowany na szczycie i łańcuchy znajdujące się na podejściu. Przed wyjściem w góry należy sprawdzić pogodę, aby zapewnić sobie bezpieczne dotarcie na miejsce i powrót.

Więcej o: