W Książenicach zaginęła 44-letnia Anna. Służby prowadzą poszukiwania. Nowe informacje policji

Trwają poszukiwania 44-letniej Anny Grodzkiej. Kobieta od 26 kwietnia nie nawiązała kontaktu z rodziną. Policja prosi o pomoc w odnalezieniu zaginionej i podaje nowe informacje.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim od kilku dni poszukują 44-letniej Anny Grodzkiej. 26 kwietnia około godz. 9:00 kobieta wyszła ze swojego domu w Książenicach (woj. mazowieckie, pow. grodziski, gmina Grodzisk Mazowiecki) i do tej pory nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Tak może wyglądać wykorzystanie dronów w ratownictwie. Operacja "Znajdź i uratuj"

Książenice. Zaginęła 44-letnia Anna Grodzka

Zaginiona Anna Grodzka ma około 165 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, ma ciemne włosy, sięgające do ramion. W dniu zaginięcia kobieta była ubrana w ciemny dres, czarną kurtkę oraz białe, sportowe buty.

"Osoby, które mają informacje o miejscu przebywania zaginionej lub mogące pomóc w odnalezieniu jej, prosimy o kontakt. Wszelkie informacje dotyczące zaginionej i jej obecnego miejsca pobytu prosimy kierować do funkcjonariuszy grodziskiej komendy na całodobowe numery telefonów 47 72 42-901 oraz 47 72 42-213 lub 112" - apeluje asp.sztab. Katarzyna Zych z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Działania poszukiwawcze są obecnie prowadzone przez policjantów, strażaków, strażników miejskich z udziałem psów tropiących, dronów oraz policyjnego śmigłowca. - Sprawdzane są przede wszystkim obszary zalesione i zadrzewione. Funkcjonariusze sprawdzają też wszystkie inne prawdopodobne miejsca pobytu 44-latki - przekazała 28 kwietnia asp. szt. Katarzyna Zych, cytowana przez "Super Express".

************

Zaginieni - jak reagować po zaginięciu bliskiej osoby?

Jak informuje portal zaginieni.pl, nie musimy czekać 24 lub 48 godzin, by zgłosić zaginięcie bliskiej osoby. Policja ma bowiem obowiązek przyjąć zgłoszenie niezależnie od tego, ile czasu upłynęło od stwierdzenia nieobecności danej osoby. W tym celu należy osobiście udać się na najbliższy komisariat policji.

Wcześniej warto zapisać sobie jak najwięcej informacji, które mogą pomóc w poszukiwaniach oraz koniecznie przekazać policji najbardziej aktualne zdjęcie zaginionej osoby. Warto też wcześniej skontaktować się z osobami znajomymi lub przekazać funkcjonariuszom do nich kontakt. Po złożeniu zawiadomienia należy upewnić się, czy dane zaginionej osoby jeszcze tego samego dnia zostaną wprowadzone do policyjnego systemu komputerowego. Policja powinna też wydać zaświadczenie, w którym potwierdza przyjęcie zgłoszenia.

Więcej o: