Chory na nowotwór chłopiec został oszukany. Policja schwytała sprawcę. Był skazany w aferze gruntowej

Oszukał wielu ludzi, którzy potrzebowali gotówki. Wśród nich był chłopiec chory na raka i jego krewna. Policja zatrzymała "Małolata" skazanego w poznańskiej aferze gruntowej. Przestępca ukrywał się od niemal roku za granicą.

Jak informuje Onet, przestępca "Małolat" został skazany na 13 lat więzienia przez Sąd Okręgowy w Poznaniu (woj. wielkopolskie) w 2022 roku. Mężczyzna nie pojawił się na ogłoszeniu wyroku i dotąd ukrywał się za granicą przed wymiarem sprawiedliwości. Na początku kwietnia śledczy namierzyli go w Holandii. Został zatrzymany przez tamtejszą policję. W wyniku jego działań ucierpiał m.in. chłopiec chory na raka.

Zobacz wideo CBŚP zlikwidowało pięć agencji towarzyskich w Poznaniu

Poznań. "Małolat" oszukał chłopca chorego na raka. To nie była jedyna ofiara przestępcy

Nastolatek zmagał się z problemami zdrowotnymi od dzieciństwa. W wyniku tego odczuwał problemy z poruszaniem się. Stan chłopca nie poprawiał się, ponieważ kolejną walkę stoczył z rakiem. Jego krewna próbowała go uratować, szukając pieniędzy na leczenie nastolatka. Wtedy natknęła się na "Małolata".

Kobieta znalazła w gazecie ogłoszenie, w którym oferowano pożyczkę. Bez zastanowienia krewna chorego podjęła kontakt z mężczyzną, który oznajmił, że chętnie zapewni kobiecie pieniądze, ale pod zastaw jej domku letniskowego. Nastolatek spędzał tam każde wakacje i pozostawił w nim wiele rzeczy. Kobieta bez wahania zgodziła się na warunki, ponieważ mężczyzna miał okazywać zrozumienie i wzruszenie historią chorego chłopca. Po podpisaniu umowy okazało się, że zarówno nastolatek, jak i jego krewna zostali oszukani. Rzeczy chorego zostały wyrzucone, a domek przejęty przez mężczyznę. Przestępca działał na większą skalę pod pseudonimem "Małolat".

Afera gruntowa w Poznaniu. Przestępcy oszukiwali ludzi potrzebujących pożyczki

W 2011 roku nastąpiły pierwsze zatrzymania podejrzanych o oszustwa w tzw. wielkopolskiej aferze gruntowej. Nieprawomocny wyrok nastąpił w lipcu 2022 r. Policja aresztowała prawników, adwokata, notariuszy i przestępców, wśród których znajdował się Marek P. pseudonim "Małolat". Zanim mężczyzna zaczął oszukiwać ludzi potrzebujących pożyczki, miał zajmować się kradzieżami i napadami z bronią wraz z "gangiem Borusia", informuje Onet.

Więcej o: