Wycięli drzewa, ale obiecali zieleń. Mieszkańcy nie tego się spodziewali. "Bareja by nie wymyślił"

Mieszkańcy Krakowa nie spodziewali się, że zobaczą taką zieleń. W wyniku budowy nowej linii tramwajowej wycięto kilka tysięcy drzew. Nietypowe rozwiązanie tego problemu ma być "radosną twórczością wykonawcy". Czy to już jest efekt końcowy prac przy ekranach akustycznych?

Budowa nowej linii tramwajowej do Górki Narodowej w Krakowie (woj. małopolskie) sprawiła, że wycięto kilka tysięcy drzew. Mieszkańcom obiecano, że zostaną wdrożone zielone rozwiązania. Zarząd dotrzymał słowa. Krakowianie nie spodziewali się, że zobaczą zieleń, ale w innej interpretacji.

Zobacz wideo "Do niedawna zieleń w miastach była traktowana raczej jako ozdoba"

Więcej zieleni w Krakowie "Tego by i Bareja nie wymyślił"

Jedna z mieszkanek Krakowa zauważyła dwóch mężczyzn, którzy pracowali przy ekranach akustycznych. Betonowy mur dotąd w całości pozostawał szary. Postanowiono go przemalować na zielono. Kobieta zrelacjonowała sytuację w mediach społecznościowych. Zdjęcia nietypowego rozwiązania zostały zamieszczone również na fanpage Krowoderska.pl.

"Wczoraj na spotkaniu z wiceprezydentem Andrzejem Kuligiem dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskiej zapewniał nas, że będą zmiany w ekranach przy ul. Opolskiej i miasto nie ma zamiaru zostawić mieszkańców z betonowym murem, że możemy liczyć na bardziej przyjazne, zielone rozwiązania i szczegóły zostaną omówione na kolejnym spotkaniu po majówce. A dziś proszę bardzo takie 'zielone' rozwiązania proponuje miasto? Tego by i Bareja nie wymyślił. Panie prezydencie, czy wracamy do czasów, gdy malowano trawę na zielono?" - napisała w mediach społecznościowych jedna z mieszkanek, jak informuje Onet.

Kraków. Zielony mur ma być "radosną twórczością wykonawcy"

Dziennikarze Onetu postanowili uzyskać informacje na temat zielonego muru. O sytuację zapytali krakowskich urzędników. W efekcie usłyszeli, że przemalowanie ekranów akustycznych to "radosna twórczość wykonawcy". Szczegółowych wyjaśnień udzielił rzecznik Zarządu Inwestycji Miejskich, który przekazał, że planowane jest przeszklenie górnej części ekranów.

- Na pewno nie uzyska to naszej akceptacji i takie rozwiązanie nie będzie tam zastosowane. Wykonawca chciał je tylko przetestować, chciał dobrze, a wyszło, jak wyszło - poinformował rzecznik Jan Machowski w rozmowie z Onetem.

Jak informuje Onet, budowa 5,5-kilometrowej linii tramwajowej prowadzącej z Krowodrzy Górki do Górki Narodowej zgodnie z planem miała rozpocząć się w 2018 r. Opóźnienie spowodowało, że prace zaczęto dwa lata później. W celu inwestycji ścięto 3 tys. 477 drzew i krzewów. 2 tys. 680 drzew ma zostać posadzonych w ramach uzupełnienia zieleni.

Więcej o: