Rodzina ofiar z Chodzieży komentuje zbrodnię: Nic nie wskazywało na tragedię. "Nie było w nim agresji"

- Nie rozumiem, dlaczego to zrobił. To był spokojny, elegancki człowiek, nie było w nim żadnej agresji - komentuje to, co wydarzyło się w Chodzieży, pani Melania, ciotka 41-letniego Krzysztofa A. Mężczyzna podejrzewany jest o to, że zabił rodziców, żonę oraz czteromiesięcznego syna, a następnie popełnił samobójstwo.

Pod koniec kwietnia w Chodzieży (woj. wielkopolskie, pow. chodzieski), w jednym z domów jednorodzinnych, doszło do zabójstwa suicydalnego. 41-letni Krzysztof A. miał zamordować swoich rodziców, żonę oraz syna, a następnie odebrał sobie życie.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kto jest winny inflacji? Paweł Borys: Są cztery czynniki

Chodzież. Rodzina Krzysztofa A. komentuje tragedię z Chodzieży

Rodzice 41-latka zamieszkali w Chodzieży zaraz po ślubie, a Krzysztof był ich jedynym synem. Mężczyzna studiował na Akademii Rolniczej, później wyjechał do Anglii. - Jego ojciec myślał, że od razu zostanie dyrektorem, miał wielkie ambicje. Trochę się zawiódł - komentowała pani Melania A., ciotka Krzysztofa A. w rozmowie z "Faktem".

Kilka miesięcy temu wraz z żoną i dzieckiem przeprowadził się do Chodzieży. - Przyjechał, żeby pomóc matce w opiece nad umierającym ojcem. My się spodziewaliśmy, że Bogdan może umrzeć za trzy dni, albo trzy tygodnie. Kiedy przyszła do nas w nocy policja od razu powiedziałam, że Bogdan nie żyje, a oni do mnie, że nie tylko on, że cała rodzina - komentowała pani Melania.

"Nic nie zwiastowało tej tragedii. Byliśmy u nich z prezentami"

Małżeństwo przekazuje, że rodzina nie miała większych problemów, radzili sobie. - Nie brakowało im pieniędzy, za wynajem nie płacili, Bogdan i Krystyna mieli emerytury - zapewniła pani Melania. Pan Stanisław oraz jego żona Melania w rozmowie z "Faktem" podkreślili, że 41-latek nie był agresywnym człowiekiem. Pani Melania wspomina, że rodzice mieli dobry kontakt ze swoim synem. - Krystyna to była prawdziwa opiekunka, kobieta bardzo rodzinna. Krzysztof miał bardzo dobry kontakt z mamą. Został z Martą w domu, bo chciał pewnie pobyć jeszcze z tatą. Może to wszystko było ponad siły Krzysztofa? - zastanawiała się kobieta.

- Ja nie jestem w stanie sobie wyobrazić, że Krzysztof mógł zabić swojego umierającego ojca. Nie rozumiem, dlaczego to zrobił. To był spokojny, elegancki człowiek, nie było w nim żadnej agresji - dodała kobieta. -  Mnie się wydaje, że on musiał ich wszystkich wymordować już w ten czwartek, kiedy byli po raz ostatni widziani, bo później nikt z nimi nie miał kontaktu - dodał pan Stanisław, brat ojca Krzysztofa A. 

Krzysztof i jego żona mieli się cieszyć z narodzin syna, ponieważ długo starali się o dziecko. - Nic nie zwiastowało tej tragedii. Byliśmy u nich z prezentami. Były imieniny Krystyny, więc kupiliśmy storczyka, prezencik dla maluszka. Wszystko było normalnie, piliśmy herbatę, jedliśmy ciasto... Ja się sama zastanawiam, co Krzysztofowi strzeliło do głowy - przekazała pani Melania.

Chodzież. 41-latek miał zabić swoją rodzinę

24 kwietnia w Chodzieży znaleziono zwłoki pięciu osób, u których stwierdzono obrażenia szyi. 37-letnia Marta A. leżała na parterze domu ze skrępowanym nogami oraz zaklejonymi ustami. Obok niej leżał jej mąż, Krzysztof. Niedaleko mężczyzny znajdował się nóż, który okazał się narzędziem zbrodni. Na piętrze leżeli skrępowani rodzice mężczyzny, którzy mieli zginąć jako pierwsi. W jednym z pokoi leżał syn Krzysztofa A., czteromiesięczny Staś.

Śledczy nie mieli wątpliwości, że to Krzysztof A. zabił swoją rodzinę. - Nie mamy przesłanek, by uważać, że zamieszany jest w to ktoś z zewnątrz. Mamy do czynienia z poczwórnym zabójstwem i samobójstwem sprawcy - przekazał prok. Łukasz Wawrzyniak z prokuratury okręgowej w Poznaniu, cytowany przez "Fakt".

Więcej o: