Trzech nastolatków chciało uprowadzić 5-latka z przedszkola w Ożarowie. Staną przed sądem rodzinnym

Trzech nastolatków próbowało uprowadzić z przedszkola w Ożarowie pięcioletniego chłopca. Nastolatkowie szybko zostali zatrzymani. Będą odpowiadać przed Sądem Rodzinnym za usiłowanie uprowadzenia dziecka.

Trzej chłopcy w wieku 14, 15 oraz 16 lat próbowali uprowadzić z przedszkola w Ożarowie (woj. świętokrzyskie, pow. opatowski) pięcioletniego chłopca. Tego samego dnia sprawę zgłosił na policję ojciec dziecka.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Policyjny dron wykorzystany w poszukiwaniach schorowanej 38-latki

Ożarów. Trzech nastolatków chciało uprowadzić pięcioletniego chłopca

25 kwietnia przed godz. 9:00 w przedszkolu zjawiło się trzech nastolatków, którzy zażądali od jednej z pracownic, aby wydała im jedno z dzieci. Nastolatkowie musieli znać chłopca, ponieważ podali jego personalia. "Zaniepokojona kobieta, nie tylko nie wydała dziecka, ale również niezwłocznie poinformowała o sytuacji rodziców chłopca" - przekazała mł. asp. Katarzyna Czesna-Wójcik z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie.

Ojciec dziecka natychmiast poszedł na policję. "Do ożarowskich policjantów zgłosił się 42-letni mieszkaniec miasta, który poinformował, że ktoś chciał odebrać jego pięcioletniego syna z przedszkola, a sam nikogo do tego nie upoważniał" - dodała mł. asp. Katarzyna Czesna-Wójcik.

Ożarów. Nastolatkowie odpowiedzą za usiłowanie uprowadzenia dziecka

Policjanci sprawdzili monitoring przedszkola i ustalili tożsamość nastolatków, którzy szybko zostali zatrzymani. Przesłuchano ich w charakterze nieletnich sprawców czynów karalnych. "Okazali się nimi dwaj mieszkańcy powiatu opatowskiego w wieku 14 i 15 lat oraz 16-letni ostrowczanin. Młodzi ludzie będą odpowiadać przed Sądem Rodzinnym za usiłowanie uprowadzenia osoby małoletniej" - przekazała mł. asp. Katarzyna Czesna-Wójcik.

Więcej o: