Oszustwo przy wynajmie mieszkań - oferował lokale, które nie były jego. Wyłudził ponad 10 tys. zł

Warszawscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wyłudzenie ponad 10 tysięcy złotych. 46-latek miał oferować za pośrednictwem serwisu internetowego mieszkania na wynajem, które nie należały do niego. Mężczyźnie, który działał na terenie Warszawy oraz Krakowa, przedstawiono sześć zarzutów oszustwa.

Funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II poinformowali o aresztowaniu 46-letniego mężczyzny podejrzanego o oszustwa przy wynajmie mieszkań. To kolejna osoba zatrzymana w ostatnich dniach przez policjantów badających sprawę wyłudzeń, które mają związek z oferowaniem cudzych mieszkań osobom poszukującym lokali na wynajem.

Zobacz wideo Koszty utrzymania mieszkania idą w górę? Narkun: Odbijają się mocno na budżecie domowym

Policja zatrzymała 46-latka. Miał oferować atrakcyjne mieszkania na wynajem, które nie należały do niego

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez policję, 46-latek oferował potencjalnym wynajmującym cudze mieszkania, znajdujące się w atrakcyjnych lokalizacjach. Ogłoszenia, zamieszczane w popularnym serwisie internetowym, dotyczyły lokali w Warszawie oraz Krakowie. Mężczyzna miał żądać od osób zainteresowanych transakcją wpłacenia zaliczki za pośrednictwem przekazu pocztowego, wyłudzając w ten sposób ponad 10 tysięcy złotych. Wśród pokrzywdzonych są zarówno osoby wynajmujące mieszkania, jak i właściciele lokali.

46-latek, który był poszukiwany także przez inne organy ścigania, został zatrzymany w krakowskim hostelu. Funkcjonariusze znaleźli przy nim telefon komórkowy i karty SIM, których miał używać do prowadzenia swojej nielegalnej działalności. Policjanci przedstawili mężczyźnie łącznie sześć zarzutów oszustwa. Za popełnione przestępstwa 46-latkowi może grozić nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Warszawa. Policja prowadzi śledztwo ws. oszustw związanych z wynajmem mieszkań

46-latek nie jest pierwszą osobą zatrzymaną w toku śledztwa związanego z oszustwami przy wynajmie mieszkań. Wcześniej opisywaliśmy historię kobiety, która padła ofiarą oszustów oferujących mieszkanie w atrakcyjnej części Mokotowa. Po wpłaceniu 5600 złotych zaliczki kobiet zorientowała się, że klucze, które otrzymała, nie pasują do zamka w drzwiach wynajętego przez nią lokalu. Funkcjonariusze dotarli ponadto do innej osoby, która w analogiczny sposób straciła podobną kwotę pieniędzy. Policjanci zatrzymali w tej sprawie parę podejrzaną o oszustwo. 31-letni mężczyzna i jego o rok młodsza partnerka mieli z nielegalnego procederu uczynić stałe źródło dochodów.

Więcej o: