Szczecin. Patrycja C. udusiła syna pieluszką. Groziło jej dożywocie, dostała łagodniejszą karę

Patrycja C. z powiatu polickiego (woj. zachodniopomorskie) została uznana za winną zabicia swojego pięciomiesięcznego syna. Nieprawomocny wyrok wydał Sąd Okręgowy w Szczecinie.

W marcu 2021 roku u pięciomiesięcznego Oliwiera rozwijało się zapalenie płuc, ale jego matka, 26-letnia Patrycja C. z powiatu polickiego (woj. zachodniopomorskie), nie udzieliła mu pomocy. Ułożyła chłopca na brzuchu, włożyła mu do ust tetrową pieluchę i - przyciskając jego główkę do poduszki - doprowadziła do uduszenia - relacjonował "Głos Szczeciński". Patrycja C. została oskarżona o zabójstwo. Kobieta przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia. Jej sprawa toczyła się za zamkniętymi drzwiami.

Zobacz wideo Podczas jednego patrolu dronem 12 wykroczeń zarejestrowała policja ze Szczecina

Szczecin. Patrycja C. skazana za zabicie syna. Sąd złagodził karę

Psychiatrzy i psycholog, którzy badali Patrycję C. w trakcie śledztwa, orzekli, że w chwili zdarzenia "miała znacznie ograniczoną zdolność rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem". Z tego względu, mimo że groziło jej dożywocie, sąd mógł skorzystać z nadzwyczajnego złagodzenia kary. Tak też się stało. Nieprawomocny wyrok w sprawie zapadł w poniedziałek 17 kwietnia. Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że Patrycja C. jest winna zabicia dziecka i wymierzył jej karę sześciu lat więzienia - poinformowało Radio Szczecin. Prokuratura nie zdecydowała jeszcze, czy odwoła się od wyroku.

Motyw działania Patrycji C. nie jest znany. Z informacji "GS" wynika, że kobieta nie była zdemoralizowana i nie miała problemów z używkami, nie była też w przeszłości karana sądownie. - Nic nie wskazywało, że może dojść do takiej tragedii - mówiła po zatrzymaniu oskarżonej dyrektorka Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach. Dwoje pozostałych dzieci Patrycji C. trafiło pod opiekę innych rodzin - podał dziennik.

Więcej o: