Olsztyn. Zaginęła 16-letnia Gabriela. Dziewczyna jest poszukiwana od marca. Policja prosi o pomoc

Trwają poszukiwania 16-letniej Gabrieli z Olsztyna. Dziewczyna wyszła z domu 25 marca i zaginął po niej ślad. Policja prosi o kontakt osoby, które posiadają informacje o miejscu pobytu zaginionej.

Trwają poszukiwania Gabrieli Leszczyńskiej z Olsztyna (woj. warmińsko-mazurskie). Dziewczyna 25 marca wyszła z domu i od tamtej pory ślad po niej zaginął. Funkcjonariusze z Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie prowadzą czynności mające ustalić miejsce pobytu zaginionej.

Zobacz wideo Policjanci z Archiwum X rozwikłali zbrodnię sprzed 26 lat

Policja prowadzi poszukiwania 16 latki. Osoby, które mogą pomóc, proszone są o kontakt

Mieszkanka Olsztyna samowolnie oddaliła się z miejsca zamieszkania. Zaniepokojona rodzina po długotrwałym braku kontaktu z 16-latką zawiadomiła policję.

Jak czytamy na stronie policji, Gabriela Leszczyńska ma szczupłą budowę ciała i 170 cm wzrostu. Posiada długie, ciemne włosy z charakterystycznymi jasnymi pasemkami. Niestety w zgłoszeniu nie podano informacji o tym, jak mogła być ubrana nastolatka w dniu zaginięcia.

Funkcjonariusze starają się ustalić miejsce pobytu Gabrieli. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje potrzebne w odnalezieniu 16-latki lub mogą pomóc w ustaleniu jej miejsca pobytu, proszone są o kontaktowanie się osobiście z najbliższą jednostką policji, Komendą Miejską Policji w Olsztynie lub telefonicznie dzwoniąc pod nr tel.: 47 731 34 24 lub pod numerem alarmowym 112. Można też skontaktować się bezpośrednio z osobą nadzorującą działania poszukiwawcze dzwoniąc pod nr tel. 605 549 341.

***********

Co zrobić kiedy zaginie bliska nam osoba?

Jak informuje portal zaginieni.pl, nie trzeba czekać 24 lub 48 godzin, by zgłosić zaginięcie bliskiej osoby. Policja ma bowiem obowiązek przyjąć zgłoszenie niezależnie od tego, ile czasu upłynęło od stwierdzenia nieobecności danej osoby. W tym celu należy osobiście udać się na najbliższy komisariat policji.

Wcześniej warto zapisać sobie jak najwięcej informacji, które mogą pomóc w poszukiwaniach oraz koniecznie przekazać najbardziej aktualne zdjęcie zaginionej osoby. Warto też wcześniej skontaktować się z osobami znajomymi lub przekazać funkcjonariuszom do nich kontakt. Po złożeniu zawiadomienia należy upewnić się, czy dane zaginionej osoby jeszcze tego samego dnia zostaną wprowadzone do policyjnego systemu komputerowego. Policja powinna też wydać zaświadczenie, w którym potwierdza przyjęcie zgłoszenia.

Więcej o: