13-latek brutalnie pobity przez nieletnich sprawców. Kopali go pod klatką aż stracił przytomność

W Radzyniu Podlaskim doszło do brutalnego pobicia 13-latka. Chłopak był kopany i bity po głowie przez grupę nastolatków, aż stracił przytomność. Nieletni sprawcy pobicia odpowiedzą przed sądem rodzinnym. Najstarszemu z agresorów, który skończył 17 lat, grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

10 kwietnia w Radzyniu Podlaskim pięcioosobowa grupa nastolatków pobiła 13-letniego chłopca, o czym na swojej stronie internetowej poinformowali policjanci z województwa lubelskiego. Chłopak w wyniku ataku stracił przytomność i trafił do szpitala.

Zobacz wideo Policjanci zatrzymali 15 i 13-latka, którzy od kilku tygodni znęcali się nad niepełnosprawnymi

Radzyń Podlaski. 13-latek padł ofiarą brutalnego pobicia. Był kopany i bity, aż stracił przytomność

W poniedziałkowy wieczór 13-latek z Radzynia Podlaskiego spędzał czas ze swoimi kolegami. W pewnym momencie w kierunku chłopca podbiegło pięciu nastolatków. Chłopak próbował uciec napastnikom, ale zdołał dobiec jedynie do klatki schodowej swojego bloku, zanim zaczęli go bić. Grupa agresorów zaciągnęła ofiarę w ustronne miejsce, a następnie kopała i uderzała w głowę leżącego na ziemi 13-latka, wykrzykując przy tym groźby pod adresem chłopca i jego rodziny. 13-latek stracił przytomność i z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Nieletni sprawcy odpowiedzą za brutalne pobicie 13-latka w Radzyniu Podlaskim

Funkcjonariusze ustalili, że spośród pięciu sprawców pobicia czterej są w wieku od 15 do 16 lat, czyli są to osoby nieletnie. Cała czwórka to mieszkańcy Radzynia Podlaskiego. Wszyscy przyznali się do stawianych im zarzutów. Nieletni sprawcy odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym. Za swój czyn mogą trafić do zakładu poprawczego.

Jeszcze poważniejsze konsekwencje czekają najstarszego agresora, 17-letniego mieszkańca Piaseczna. Ponieważ ukończył już 17. rok życia, nie jest traktowany jak nieletni, lecz osoba małoletnia i podlega odpowiedzialności karnej. W związku z tym grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Więcej o: