Wyrzysk. Proboszcz i policja przygotowali zasadzkę na złodziei, skuteczną [WIDEO]

Policjanci z Wyrzyska (woj. wielkopolskie) z pomocą tamtejszego proboszcza zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do kościelnej skarbony. Nie był to pierwszy raz, kiedy w parafii doszło do takiej sytuacji. Okazało się, że jeden ze złodziei był także sprawcą podobnej zeszłorocznej kradzieży.

Po tym jak w ubiegłym roku, na kilka tygodni przed Wielkanocą, na terenie kościoła w Wyrzysku (woj. wielkopolskie) doszło do kradzieży z włamaniem, policjanci podejrzewali, że w tym roku może zdarzyć się podobne przestępstwo. Z tego względu tuż przed świętami, z pomocą proboszcza parafii, przygotowali zasadzkę na sprawców. Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się słuszne.

Zobacz wideo Złodziej samochodów polował w kościele. Kradzież podczas mszy nagrał monitoring

Wyrzysk. Zatrzymano sprawców kradzieży pieniędzy kościelnej skarbony

Do ponownej kradzieży w Wyrzysku doszło na początku kwietnia 2023 roku. Kamera zamontowana przez policjantów tuż nad kościelną skarboną zarejestrowała nie tylko zdarzenie, ale także dokładny wizerunek sprawców. Policjanci zdołali ustalić dane osobowe złodziei. Sprawcami okazali się mieszkańcy gminy Wyrzysk w wieku 19 i 23 lat. Jak przekazał w policyjnym komunikacie st. sierż. Wojciech Zeszot,  zatrzymani przez policję mężczyźni "początkowo zaprzeczali, aby mieli cokolwiek wspólnego z kradzieżami, ale zebrany materiał dowodowy nie pozostawiał żadnych wątpliwości".

Jeden ze sprawców wrócił na miejsce ubiegłorocznego przestępstwa

Policjanci w toku śledztwa wykazali, że podejrzany o kradzież 19-latek jest również odpowiedzialny za zeszłoroczne obrabowanie kościoła. Nastolatek nie tylko włamał się i ukradł pieniądze, ale dokonał także kradzieży skarbony, którą następnie wrzucił do rzeki. Dzięki pomocy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyrzysku służby sprawdziły dno rzeki, gdzie odnaleźli skradziony przedmiot. - Przestępstwa te 19-latek popełnił wspólnie z nieletnim, który odpowie za swoje czyny przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Dodatkowo nieletniemu policjanci udowodnili dokonanie kradzieży z włamaniem do skarbony w kształcie anioła pod koniec ubiegłego roku, czym spowodował straty przekraczające 1400 złotych - przekazał Zeszot. 

Odpowiedzialni za tegoroczną kradzież mężczyźni usłyszeli zarzuty. Zatrzymany 23-latkek odpowie przed sądem za kradzież z włamaniem. Z kolei jego młodszemu, 19-letniemu koledze recydywiście za trzy przestępstwa postawiono zarzuty kradzieży oraz dwóch kradzieży z włamaniem. Zgodnie z przepisami Kodeksu karnego za popełnione przestępstwa może grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. 

Więcej o: