Najwyżej oceniania atrakcja turystyczna Szczecina trafiła do weterynarza. Kot Gacek musi schudnąć

Mieszkający w Szczecinie kot Gacek, który zdobył światową sławę, pod koniec marca trafił do weterynarza. Poinformowano o wynikach przeprowadzonych badań, według których najwyżej oceniana atrakcja turystyczna miasta cieszy się dobrym stanem zdrowia. Gacek musi jedynie zrzucić kilka nadmiarowych kilogramów, żeby bez poważniejszych problemów wejść w koci wiek senioralny.

Szczeciński oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami podzielił się z fanami Gacka najnowszymi wiadomościami o kocim celebrycie. Z informacji zamieszczonych na Facebooku wynika, że zwierzę trafiło na kompleksowe badania weterynaryjne, dzięki którym sprawdzono stan zdrowia słynnego kota z ulicy Kaszubskiej. 

Zobacz wideo Te kostiumy nie przypadły do gustu tym zwierzakom. Tylko spójrzcie na ich miny

Szczecin. Kot Gacek zbadany przez weterynarza. Słynne zwierzę musi schudnąć

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami opisało losy Gacka w mediach społecznościowych 4 kwietnia. Członkowie organizacji przekazali, że kot przebywa pod ich opieką już od kilku dni, a decyzję o złapaniu zwierzęcia i poddaniu go badaniom podjęto z wyprzedzeniem. Zwrócono przy tym uwagę, że Gacek to tylko jeden z wielu wolno żyjących kotów, a bezdomność zwierząt jest zjawiskiem o bardzo dużych rozmiarach.

"Gacek jest po kompleksowych badaniach w Przychodni TOZ i aktualnie przebywa w naszym doświadczonym kocim domu tymczasowym. Dzisiaj mija 6 dzień, odkąd jest pod naszą opieką, po wielu próbach udało się go zabezpieczyć w środę 29 marca. (...) Gacek jest jednym z tysięcy wolno żyjących kotów w naszym mieście. O konieczności jego złapania i zrobienia badań celem sprawdzenia stanu zdrowia rozmawialiśmy w gronie wolontariuszy i innych organizacji od dawna. Nikt nie miał wątpliwości, że należy to zrobić. Problemem było kiedy, bo codziennych zgłoszeń i kotów w potrzebie, w stanie zdrowia i sytuacji znacznie gorszej niż Gacek, było i jest całe mnóstwo. Ale tutaj niestety trzeba znać realia funkcjonowania organizacji w naszym mieście oraz skalę potrzeb wolno żyjących kotów, których jest znacznie więcej niż możliwości niesienia pomocy (brak miejsc, brak adopcji, środków, mocy przerobowych) wszystkich szczecińskich organizacji razem wziętych, niestety" - napisali przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Poinformowano również o wynikach przeprowadzonych badań weterynaryjnych. "W badaniu ogólnym wszystko w porządku, krew (profil rozszerzony) też wszystko w normie. Zęby niestety wymagają leczenia stomatologicznego, ale Gacek ma ponad 10 lat, więc raczej nic dziwnego. Lekka bolesność w stawach - podajemy już leki. Dr Paweł zaleca konieczność zrzucenia 4-5 kg" - przekazano.

Kot Gacek to najwyżej oceniania atrakcja turystyczna w Szczecinie. "Spotkanie z taką sławą to zaszczyt"

Losy kota Gacka śledzi z zainteresowaniem wiele osób. Portal wszczecinie.pl przypomina, jak zwierzę stało się sławne. Wszystko zaczęło się w 2020 roku, gdy film z Gackiem zyskał ogromną popularność w Internecie. Liczne grono sympatyków bezpańskiego kota zaczęło wówczas odwiedzać zwierzę mieszkające na ulicy Kaszubskiej w Szczecinie i wrzucać do sieci zdjęcia z Gackiem. Kot został również najwyżej ocenianą w Google Maps atrakcją turystyczną Szczecina, a wielu turystów i mieszkańców miasta relacjonowało swoje spotkania ze zwierzęciem. Historię kota opisały także zagraniczne media, m.in. " The Guardian", "New York Post" czy też "Bild".

Obecnie Gacek ma ponad 4300 opinii w Google Maps i średnią ocen 5,0. Wciąż pojawiają się nowe osoby, które opisują, jak wyglądały ich kontakty Gackiem. "Za każdym razem spotkanie z taką sławą to zaszczyt" - stwierdził jeden z internautów. Niektórzy żartobliwie podchodzą do sławy, jaką zyskał Gacek. "Świetny kot. Początkowo myślałem, że będzie po prostu siedział i się nie ruszał. Przez 20 minut robił salta, skakał, mruczał. Widziałem, jak złapał mysz i kazał jej wracać do nory. Mysz się posłuchała. Niesamowite zwierzę" - ironizował jeden z użytkowników, oceniając zarazem Gacka, jak niemal wszyscy, na 5 gwiazdek.

Więcej o: