Utrudnienia w ruchu w związku z wizytą Zełenskiego w Warszawie. Gdzie szukać informacji? [AKTUALIZACJA]

Z nieoficjalnych ustaleń RMF FM wynika, że Wołodymyr Zełenski jest już w Polsce. Prezydent Ukrainy odwiedzi Warszawę, jednak ze względu na bezpieczeństwo nie udzielono dokładnych informacji o jej przebiegu. 5 kwietnia mieszkańcy stolicy na pewno muszą spodziewać się utrudnień drogowych. Gdzie szukać informacji na ten temat?

W środę 5 kwietnia przed południem Wołodymyr Zełenski ma pojawić się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, gdzie przywita go Andrzej Duda. Następnie politycy udadzą się na konsultacje. O godzinie 18 ma rozpocząć się ostatni punkt wizyty - przemówienie prezydenta Ukrainy w Zamku Królewskim.

Zobacz wideo Duda spotkał się z Zełenskim. Wizycie towarzyszyły serdeczne uściski i uśmiechy

Wizyta Wołodymyra Zełenskiego. Utrudnienia w ruchu w Warszawie - gdzie szukać informacji?

[AKTUALIZACJA]

  • 13:00 - "Zamknięty dla ruchu jest pl. Piłsudskiego. Nadal obowiązuje wyłączenie ruchu na Krakowskim Przedmieściu i Nowym Świecie, na odcinku od ul. Senatorskiej do ul. Świętokrzyskiej".
  • Autobusy linii 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 kierowane są na trasy objazdowe przez pl. Bankowy, ul. Marszałkowską i Al. Jerozolimskie. Linia 106 omija ul. Królewską i kursuje przez ul. Świętokrzyską.

Ze względów bezpieczeństwa nie podano informacji m.in. o trasach przejazdów kolumn z politykami. Informacje te mają być podawane mieszkańcom Warszawy za pośrednictwem mediów społecznościowych. W miejscach, gdzie mają pojawić się utrudnienia, wysłani zostaną także informatorzy Warszawskiego Transportu Publicznego. 

Relacje na żywo z utrudnień w Warszawie można śledzić na Twitterze na profilu WTP Info. Te same komunikaty będą pojawiały się także pod tym linkiem na Facebooku. Na godzinę 7:15 nie stwierdzono żadnych utrudnień w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. 

Ze względu na możliwość czasowego wyłączania z ruchu konkretnych ulic, miasto zachęca do korzystania z metra i pociągów. W środę 5 kwietnia, gdy policja zamknie dla ruchu dany odcinek drogi, wówczas pojazdy komunikacji miejskiej będą kierowane na objazdy najbliższymi ulicami lub ich trasy będą skracane.

"W związku z wizytą Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Warszawie należy spodziewać się dużych utrudnień ruchu w centrum stolicy. Mieszkańców i odwiedzających Warszawę zachęcamy do korzystania w miarę możliwości z komunikacji publicznej. Policjanci będą kierować ruchem i dbać o bezpieczeństwo. Apelujemy do kierujących o stosowanie się do wydawanych poleceń. Dbajmy wspólnie o bezpieczeństwo, widząc zagrożenie, poinformuj nas o tym. Każda informacja jest ważna" - apeluje z kolei policja.

Więcej o: