Mieszkanka Poznania znalazła pokaźnej długości gada łazience. "To ciekawski wąż kalifornijski"

Mieszkanka Poznania znalazła w swojej łazience królewskiego węża kalifornijskiego. Przerażona kobieta zawiadomiła strażników miejskich, którzy zabezpieczyli gada. "Napędził stracha" - komentowali strażnicy.

Strażnicy miejscy z Poznania musieli interweniować w związku ze znalezieniem w jednym z mieszkań pokaźnej wielkości węża. "'W moim bucie jest wąż' - jak mawiał pewien bohater z kreskówki. Tym razem wąż był, ale w łazience" - przekazali w mediach społecznościowych poznańscy strażnicy miejscy.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Ekspertka: Niewiele osób pyta, jakie wilki tak naprawdę są

Mieszkanka Poznania znalazła w łazience gada. "To wąż kalifornijski"

31 marca strażnicy opublikowali nagranie przedstawiające okazałego węża. Poznanianka znalazła go w swojej łazience i zawiadomiła strażników. "Kobiecie, która zgłosiła interwencję, nie było do śmiechu. Strażnicy odłowili gada, który okazał się kalifornijskim wężem królewskim - to łagodny i ciekawski wąż lubiący obecność człowieka. Mimo wszystko napędził stracha. Wąż został przekazany pod właściwą opiekę" - napisali strażnicy.

Nowa grupa zyskała prawo do darmowego pobytu w sanatorium. Ci seniorzy skorzystają z 21 dni turnusu "Już nawet nie liczę na pomoc państwa, ale przynajmniej nagłośnienie naszej sytuacji"

Zwierzęciem zajęli się strażnicy z Ekopatrolu. Nie podano informacji, w jaki sposób wąż znalazł się w łazience.

Wąż królewski zadomowił się w łazience mieszkanki Poznania

Królewski wąż kalifornijski występuje w Ameryce Północnej. Najczęściej jest spotykany w Stanach Zjednoczonych i w Meksyku. Ich ubarwienie jest czarne lub brązowe, mają również białe, czerwone lub kremowe poprzeczne pasy, lub prążki. Mogą mieć też niewielkie plamy. Gad ten ma od 90 do 200 cm długości i jest uznawany za niegroźny gatunek węża. Zwierzę to żywi się małymi ssakami, ptakami oraz jaszczurkami. 

Australijka znalazła jadowitego węża w swojej sypialni Zosatwiła uchylone okno i znalazła w łóżku 2-metrowego, jadowitego węża

W Polsce gady te można łatwo kupić na aukcjach internetowych. Decydując się na hodowlę zwierzęcia, należy jednak dobrze zapoznać się z tym, w jakich warunkach naturalnych żyją tego typu węże.

Więcej o: