Szpital zapłaci odszkodowanie za błąd lekarski. Żołnierzowi zamiast kostki zoperowano kolano

Szpital w Siedlcach zapłaci odszkodowanie za pomyłkę pacjentów, w wyniku której zoperowano żołnierzowi kolano zamiast kostki. Mężczyzna przez błąd lekarza ma problemy z poruszaniem się. Rehabilitacja ma pomóc pacjentowi w powrocie do sprawności.

Członek zarządu odniósł się do pomyłki, która miała miejsce w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach. W wyniku błędu lekarza u pacjenta przeprowadzono operację kolana zamiast kostki. Jak się okazało, lekarz był przekonany, że będzie operował innego chorego.

Zobacz wideo NFZ zaleca ograniczenie zabiegów. „Rozmowy z chirurgami przypominają nagrania prezesa Orlenu"

Szpital w Siedlcach zapłaci odszkodowanie za błąd lekarski

- Jesteśmy gotowi zapłacić odszkodowanie. To był błąd. Przyznajemy się do winy - mówi członek zarządu Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Mariusz Mioduski w rozmowie z Radiem ZET. Tego dnia lekarz operujący pana Szymona miał do przeprowadzenia wiele operacji na różnych salach.

Pośpiech sprawił, że zadziałał automatycznie i popełnił błąd, operując zawodowemu żołnierzowi kolano zamiast kostki. Szpital zapewnia, że poszkodowany mężczyzna może skorzystać z rehabilitacji w placówce, aby usprawnić poruszanie się, a na zoperowanym kolanie po czasie pozostaną jedynie ślady po szwach - przekazał Mioduski.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Karetki w Warszawie - zdjęcie ilustracyjne Mazowsze. Karetka będzie jechała dłużej? Ostrzegają przed chaosem w pogotowiu

Szpital nie wyklucza możliwości, że lekarz odpowiedzialny za błąd nie otrzyma przedłużenia kontraktu. W placówce ruszyło wewnętrzne postępowanie w tej sprawie.

Żołnierz ma problemy z poruszaniem się po błędzie lekarskim

Pan Szymon poszedł do szpitala w celu wykonania operacji polegającej na wyciągnięciu dwóch śrub z kostki. Kiedy mężczyzna wybudził się z narkozy, zauważył, że ma założone szwy na kolanie. Otrzymał informację, że nastąpiła pomyłka i zoperowano (nacięto) mu kolano - informowało Radio ZET.

operacja w szpitalu wojewódzkim w Zielonej Górze - zdjęcie ilustracyjne Łódź. 36-latka z zmarła po omyłkowym wycięciu fragmentu trzustki

Obecnie żołnierz posiada problemy z poruszaniem się, odczuwa ból, który uniemożliwia mu sen w nocy oraz nie może zginać zoperowanej nogi w kolanie. Błąd popełniony przez lekarza sprawił, że na razie nie jest w stanie wykonywać swojej pracy. Mężczyzna domagał się zadośćuczynienia i rehabilitacji od szpitala. Sprawą zajął się również Rzecznik Praw Pacjenta.

Więcej o: