Szczytno. Kobieta od 20 lat jeździła autem mimo braku prawa jazdy. Wpadła przez wyłączone światła

40-letnia mieszkanka powiatu olsztyńskiego została zatrzymana przez policjantów do kontroli drogowej, bo jechała bez włączonych świateł. Okazało się, że kobieta nie miała czegoś jeszcze, a mianowicie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdem. 40-latka jeździła bez prawa jazdy 20 lat i nie widziała w tym niczego złego.

Do zdarzenia doszło 28 marca ok. godziny 20 w Szczytnie, o czym możemy przeczytać na stronie policji. 40-letnia mieszkanka powiatu olsztyńskiego kierowała pojazdem marki skoda bez włączonych świateł, więc została zatrzymana do kontroli drogowej. Jak się okazało w trakcie interwencji, kobieta popełniła także inne, znacznie poważniejsze wykroczenie.

Zobacz wideo Co grozi za poruszanie się pojazdem bez wymaganych uprawnień?

Szczytno. Kobieta jechała bez włączonych świateł, prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego

40-latka, która jechała ulicą Pasymską w Szczytnie bez włączonych świateł, nie posiadała prawa jazdy ani dowodu rejestracyjnego. Ten drugi dokument utraciła w styczniu 2023 roku za brak aktualnych badań technicznych pojazdu, którym kierowała. Jej pojazd nie powinien w ogóle poruszać się po drodze, ale to samo można powiedzieć o 40-latce, jako że kobieta od 20 lat kieruje pojazdami bez posiadania prawa jazdy.

Strefa Płatnego Parkowania w Bydgoszczy Bydgoszcz. Koniec darmowego parkowania. Idą zmiany dla kierowców i rowerzystów

Policja o 40-latce zatrzymanej w Szczytnie: W swoim zachowaniu nie widziała nic niewłaściwego

Jak relacjonują funkcjonariusze, kobieta "w swoim zachowaniu nie widziała nic niewłaściwego". Choć przyznała policjantom, że już 20 lat jeździ bez uprawnień, zaznaczyła zarazem, że nigdy nie była uczestnikiem zdarzenia drogowego.

Egzamin na prawo jazdy (zdjęcie ilustracyjne) Łódź. Pan Bogdan zdał prawo jazdy za 58 razem. 65-latek nie kryje radości

Ustawodawca, inaczej niż 40-letnia mieszkanka powiatu olsztyńskiego, dostrzega negatywny aspekt kierowania pojazdami bez posiadania odpowiednich uprawnień, dlatego kobieta odpowie za popełnione przez siebie wykroczenie przed sądem. Zgodnie z przepisami obowiązującymi od stycznia 2022 roku wobec osoby, która dopuszcza się kierowania samochodem bez prawa jazdy, obligatoryjnie orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto sąd może w takich sprawach wymierzyć karę grzywny w wysokości do 30 tys. złotych.

Więcej o: