Nie żyje prokurator z Nowego Sącza. Nieoficjalnie: Był poddawany kontroli przez przełożonych

Mieszkańcy jednego z bloków w Nowym Sączu odkryli powieszone ciało mężczyzny. Mimo udzielonej pomocy nie udało się go uratować. Jak się okazało zmarłym był prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu. Z nieoficjalnych ustaleń RMF FM wynika, że mężczyzna miał być od dłuższego czasu poddawany "wnikliwej kontroli przez przełożonych".

Jak podaje sadeczanin.info, mieszkańcy bloku przy ulicy Barskiej w Nowym Sączu (województwo małopolskie) po godzinie 10 w czwartek 30 marca odkryli powieszone ciało swojego sąsiada. Pierwsze osoby, które znalazły się na miejscu, udzieliły poszkodowanemu szybkiej pomocy i zaalarmowały służby ratunkowe. Niestety mężczyzna zmarł

Zobacz wideo Pandemia potęguje patologie. „Przemoc domowa to palący problem"

Nowy Sącz. Nie żyje prokurator. Według RMF FM jego sprawą zajmował się wizytator

To mieszkańcy bloku w rozmowie z lokalnym portalem potwierdziły, że zmarły był prokuratorem. Początkowo zarówno policja, jak i prokuratura nie chciały potwierdzić mediom doniesień o profesji mężczyzny. Dopiero w piątek 31 marca późnym popołudniem pojawiło się oświadczenie Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu. W komunikacie potwierdzono, że zmarły był pracownikiem prokuratury rejonowej w tym mieście. 

Z nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy RMF FM wynika, że zmarły prokurator "miał być od dłuższego czasu poddawany wnikliwej kontroli przez przełożonych". Sprawą mężczyzny miał zajmować się wizytator, który został skierowany przez jednostkę nadrzędną. Jak twierdzi rozgłośnia, dzień przed tragedią miało dojść do spotkania prokuratora z jego przełożonym i wizytatorem. Następnego dnia już nie stawił się do pracy.

Przeczytaj informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Tereny pod centralne lotnisko planowane w Baranowie, 9 czerwca 2018 CPK kończy program przejmowania ziemi pod lotnisko. Wśród mieszkańców wrze

W sprawie wszczęto już śledztwo. "W przedmiotowej sprawie prowadzone są intensywne czynności procesowe zmierzające do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania przygotowawczego kolejne informacje w tej sprawie zostaną przekazane w późniejszym czasie" - przekazała Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu. 

Policja - zdjęcie ilustracyjne Były ksiądz i strażnik więzienny zatrzymani ws. agencji towarzyskiej

*************

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą, co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Więcej o: