Międzychód. Marcin W. zabił z powodu zemsty? 22-letniemu Patrykowi zadał aż 45 ciosów nożem

Poszukiwany przez policję w Międzychodzie 24-letni Marcin W. mógł zabić swoje ofiary z powodu zazdrości lub zemsty za złożenie obciążających go zeznań. Mężczyzna został zatrzymany 30 marca. Nie przyznaje się do winy i odmówił składania zeznań.

29 marca na terenie powiatu międzychodzkiego (woj. wielkopolskie) doszło do podwójnego zabójstwa - 22-letniego Patryka i 45-letniej Iwony. Podejrzany o dokonanie zbrodni jest 24-letni Marcin W. Mężczyzna sam zgłosił się na policję. Osoby, które znały jedną z ofiar, przekazały, że motywem mogła być zazdrość o byłą dziewczynę lub chęć zemsty za złożenie obciążających mężczyznę zeznań.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Policjanci z Archiwum X rozwikłali zbrodnię sprzed 26 lat

Międzychód. Jakie mogły być motywy zabójstwa 22-letniego Patryka i 45-letniej Iwony?

Marcin W. miał znać obie zamordowane osoby. - Badamy kwestię motywu, ale to trudne, bo zatrzymany nie składa oświadczeń w tym zakresie. Podejrzewamy, że mogło chodzić o jakąś kwestię domniemanej urojonej miłości. Badamy to - przekazał prok. Łukasz Wawrzyniak rzecznik poznańskiej prokuratury okręgowej, cytowany przez Gazeta.pl. - Według biegłych, stwierdzono obrażenia na różnych częściach ciała. Obrażenia w okolicy szyi spowodowały śmierć obydwu pokrzywdzonych - dodał.

Szefowa 22-letniego Patryka, Iwona Wesołowska-Drabik przekazała w rozmowie z "Faktem", że motywem mogła być zazdrość. Marcin W. był kiedyś w związku z Pauliną, starszą siostrą Patryka. Mężczyzna prawdopodobnie nadal nie pogodził się z zakończeniem tej relacji. W dniu tragedii mógł szukać kobiety, ale nie zastał jej w mieszkaniu, tylko jej brata, Patryka. - Mówi się też o tym, że to była zemsta za zeznania, które Patryk złożył przeciwko zabójcy. Ale bez względu na to, jaki był ten motyw, to ta śmierć jest straszna i niepotrzebna. Patryk miał przed sobą całe życie i wiele planów na przyszłość - dodała kobieta, cytowana przez "Fakt".

Tygrysy uratowane z transportu Biała Podlaska. Weterynarze staną przed sądem. Powodem transport tygrysów

W przeszłości Marcin W. usłyszał zarzuty uporczywego nękania oraz naruszenia miru domowego, oraz nietykalności cielesnej. Dotyczyło to Pauliny, siostry zamordowanego Patryka oraz Mikołaja, syna zamordowanej Iwony - przekazuje "Gazeta Wyborcza". Mężczyzna prawdopodobnie chciał zemścić się na nich za złożenie obciążających go zeznań. Z powodu niepoczytalności Marcina W. sąd w Szamotułach w 2020 roku umorzył postępowanie, zatem nie odpowiedział za nękanie. Umieszczono go jednak w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym, który opuścił w 2022 roku, na co zgodził się sąd w Pabianicach, który nadzorował jego sprawę. Według opinii lekarzy mężczyzna nie stanowił zagrożenia, a leczenie miał kontynuować na wolności - przekazuje "GW".

24 letni Marcin W. podejrzany o zabójstwo dwóch osób na terenie powiatu Międzychodzkiego został zatrzymany Wielkopolska. Podejrzany o podwójne zabójstwo zgłosił się na policję

Międzychód. 24-letni Marcin W. został oskarżony o podwójne morderstwo

Patryk miał wrócić po pracy do swojego mieszkania w Muchocinie, po czym przyszedł do niego Marcin W. Mężczyzna miał zadać ofierze 45 ciosów nożem, a następnie miał podpalić mieszkanie. Następnie ukradł samochód ofiary i udał się do Międzychodu i zjawił się w mieszkaniu 45-latki. Tam miał zabić kobietę na oczach jej syna, zadając jej 10 ciosów nożem. Następnie uciekł, po czym sam zgłosił się na komendę policji w Międzychodzie. "Podczas poszukiwań skoncentrowanych w lesie nad Wartą, w miejscu znalezienia plecaka należącego do ściganego, grupa pościgowa otrzymała wiadomość, że podejrzany zgłosił się do komendy Policji w Międzychodzie" - przekazała Wielkopolska Policja 30 marca.

31 marca "Marcin W. został doprowadzony przez policjantów Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Mężczyzna usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa".

Więcej o: