Dolny Śląsk. Agresywny kierowca pobił policjantkę po służbie. Miał przy sobie narkotyki [WIDEO]

Do niespodziewanego pobicia doszło w miejscowości Nowa Ruda (woj. dolnośląskie). Policjantka po służbie z uzasadnionego powodu próbowała odebrać kluczyki 23-letniemu mieszkańcowi powiatu kłodzkiego. Ten, nie chcąc ich jej oddać, mocno uderzył kobietę, a następnie uciekł. Nagranie z tego zajścia trafiło do internetu.

Zdarzenie miało miejsce 24 marca po południu w Nowej Rudzie, położonej na Dolnym Śląsku. Kierujący niezgodnie z przepisami mieszkaniec powiatu kłodzkiego zatrzymał się na chwilę na poboczu. Widząc to, jadąca za nim kobieta, policjantka po służbie, postanowiła sprawdzić, co się stało.

 

Obywatelskie zatrzymanie w Nowej Rudzie. Agresywny kierowca pobił policjantkę

- Mężczyzna zachowywał się agresywnie, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszki. Kobieta poinformowała, że jest policjantką i podjęła próbę wyciągnięcia kluczyków ze stacyjki. Po tym doszło do szarpaniny i agresor uderzył funkcjonariuszkę, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Wstępnie obrażenia policjantki zostały zakwalifikowane jako naruszające czynności ciała powyżej siedmiu dni - poinformował "Gazetę Wrocławską" prok. Maciej Leszczyński z Prokuratury Rejonowej w Kłodzku.

Zobacz wideo Brutalne pobicie w Gorzowie Wielkopolskim. Atak nagrali telefonem

Sprawcę pobicia udało się policji zatrzymać już dwie godziny po zdarzeniu. Przy ujętym 23-latku funkcjonariusze znaleźli narkotyki. Nagranie dokumentujące zdarzenie pojawiło się w serwisie YouTube na profilu Kłodzko24 wideo. Widać na nim jak agresywny mężczyzna uderza policjantkę na tyle mocno, że ta upada na ziemię.

Marcin Wolf Policja opublikowała zdjęcie poszukiwanego 24-latka. Miał zabić dwie osoby. Trwa obława

Dolny Śląsk. Pobił policjantkę, grozi mu nawet 20 lat więzienia

Agresywny kierowca przebywa obecnie w areszcie. 23-latek usłyszał aż cztery zarzuty: napaści i pobicia policjantki, posiadania znacznej ilości narkotyków, stosowania gróźb karalnych wobec świadka zdarzenia oraz próby wręczenia łapówki. Za wszystkie popełnione czyny karalne mężczyźnie grozi aż 20 lat pozbawienia wolności.

Więcej o: