19-latka zgubiła list pożegnalny w sklepie w Kętach. Znalazły go ekspedientki. "W porę uzyskała pomoc"

Ekspedientki perfumerii w Kętach znalazły w sklepie list pożegnalny, który mogła zgubić jedna z klientek. Natychmiast zawiadomiły policję, że kobieta prawdopodobnie chce targnąć się na własne życie. Dzięki szybkiej reakcji autorka listu otrzymała niezbędną pomoc.

28 marca około godziny 11 w jednej z perfumerii w Kętach (woj. małopolskie, pow. oświęcimski) ekspedientki znalazły list pożegnalny. Zaniepokojone jego treścią postanowiły zawiadomić odpowiednie służby, które odszukały jego autorkę.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Piotr Müller chwali decyzję KE o dofinansowaniu dla rolników, jednak dodaje: To są środki niewystarczające

Kęty. W perfumerii ekspedientki znalazły list pożegnalny. Postanowiły odnaleźć jego autorkę

Zawiadomieni przez sprzedawczynie policjanci z Komisariatu Policji w Kętach natychmiast zjawili się w sklepie, w którym znaleziono list. Z jego treści wynikało, że autorka zamierza targnąć się na własne życie. "W rozmowie z ekspedientkami mundurowi ustalili, że młoda klientka, która zgubiła list w sklepie, kupiła żyletki. Na podstawie analizy treści listu, policjantom udało się ustalić personalia jego autorki. Była to 19-letnia mieszkanka Kęt" - przekazał rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. mł. insp. Sebastian Gleń.

Policja - zdjęcie ilustracyjne Brutalne pobicie nastolatka w Lubartowie. "Kopali go i kazali szczekać"

Po ustaleniu personaliów nastolatki funkcjonariusze skontaktowali się z jej rodziną. "Na miejsce wezwano ratowników medycznych, pod których opieką nastolatka została przewieziona na leczenie do szpitala" - dodał Gleń. Dzięki reakcji ekspedientek, które nie zlekceważyły treści listu, osoba, która potrzebowała pomocy, natychmiast ją otrzymała - podkreślił rzecznik policji.

W Brzeszczach samochód wjechał w drzewo Brzeszcze. Nowe informacje ws. wypadku 4-osobowej rodziny. Zmarła 5-latka

************

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą, co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Więcej o: