W bestialski sposób zabił kota i wyrzucił go do kosza. Usłyszał wyrok w zawieszeniu

Mieszkaniec Rybnika, który w bestialski sposób uśmiercił zwierzę, a następnie wyrzucił je do śmieci, usłyszał nieprawomocny wyrok sądu. Szczegóły zdarzenia mrożą krew w żyłach.

Mieszkaniec Rybnika (woj. śląskie) usłyszał wyrok w sprawie z 19 stycznia 2022 roku. Sąd uznał go winnego zabójstwa zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem.

Zobacz wideo Cztery praktyczne wskazówki dla właścicieli zwierząt

Rybnik. Mężczyzna został skazany za zabójstwo kota ze szczególnym okrucieństwem

Z opublikowanej przez Pet Patrol Rybnik treści wyroku Sądu Rejonowego z 21 marca 2023 roku wynika, że mężczyzna ciągnął zwierzę za szyję oraz głowę w górę, przy jednoczesnym szarpaniu w dół jego tułowia. Spowodowało to ostrą niewydolność krążeniowo-oddechową kota, w wyniku której zmarł.

Ćwiczenia na wypadek skażenia radiacyjnego, niedaleko Zielonej Góry. W lesie pod Zieloną Górą służby ćwiczą na wypadek skażenia radiacyjnego

Mieszkaniec Rybnika został ukarany rokiem pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata oraz grzywną w wysokości 2 tys. zł. Zwyrodnialec ma również zapłacić 3 tys. zł. na rzecz rybnickiego Pet Patrolu oraz ponieść koszty sądowe. Wyrok nie jest prawomocny.

Zwyrodnialec zabił kota, po czym wyrzucił go do śmieci

Ponad rok temu policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowicach zostali poinformowani, że 55-letni nietrzeźwy mężczyzna uśmiercił kota w jednym z mieszkań przy ulicy Śniadeckiego w Rybniku.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

"Na miejsce natychmiast skierowani zostali mundurowi z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Stróże prawa potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że pijany mężczyzna zabił kota, a następnie wyrzucił zwierzę do kosza" - informowała wówczas policja w Rybniku.

Kot (zdjęcie ilustracyjne) Gdańsk. Włożyli kota do zamrażarki. Zwierzę nie przeżyło

Sprawca został natychmiastowo aresztowany i objęty policyjnym dozorem przez prokuratora. Groziło mu do pięciu lat więzienia. Policja apeluje, aby w przypadku posiadania informacji o osobach znęcających się nad zwierzętami, niezwłocznie powiadomić służby.

Więcej o: