Zabójstwo trzylatki z Poznania. Zapadł wyrok - najsurowszy od czasu zniesienia w Polsce kary śmierci

Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał w środę wyrok w sprawie matki, która w 2021 roku ze szczególnym okrucieństwem zamordowała swoją 3-letnią córkę. Magdalena C. nie opuści murów więzienia przez najbliższe 50 lat. Dopiero po takim czasie będzie mogła się ubiegać o warunkowe skrócenie kary dożywocia.

Proces Magdaleny C. rozpoczął się jeszcze w marcu ubiegłego roku. Postępowanie było prowadzone w formie niejawnej, przez wzgląd na wniosek złożony przez prokuraturę i obrońcę oskarżonej. W środę (29 marca) Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał wyrok - kobieta najbliższe 50 lat spędzi w więzieniu. To najsurowszy wyrok w Polsce od czasu zniesienia kary śmierci. Ostatnią tak poważną karę zasądzono uczestnikom napadu dokonanego w 2001 roku na warszawski oddział Kredyt Banku, uważanego za najkrwawszy w historii Polski. Za zabójstwo kasjerek oraz ochroniarza trzej mężczyźni otrzymali szansę zwolnienia z dożywocia dopiero po kolejno 40, 35 i 25 latach.

Zobacz wideo Żory: 40-letni mieszkaniec Rybnika zatrzymany w sprawie brutalnego zabójstwa koleżanki z pracy

Ze szczególnym okrucieństwem zamordowała swoją córkę. Czeka ją dożywocie

Po trwającej blisko rok rozprawie Sąd Okręgowy w Poznaniu zdecydował o losie matki oskarżonej o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojej zaledwie trzyletniej córki. Jak przytacza Onet, ogłaszający wyrok sędzia Michał Ziemniewski podkreślił, że kobieta działała w sposób "przemyślany, wcześniej zaplanowany i przygotowany, oraz rozciągnięty w czasie". Magdalenie C. wymierzono karę dożywotniego pozbawienia wolności, z możliwością ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie dopiero po odsiedzeniu 50 lat w więzieniu. Skazana została również pozbawiona praw publicznych na okres dziesięciu lat. Sąd był względem niej przychylny jedynie w jednym aspekcie - na poczet orzeczonej kary zaliczył kobiecie jej dotychczasowe aresztowanie.

Sędzia Joanna Knobel podczas procesu 32 osób, które podczas Strajku Kobiet protestowaly w katedrze w Poznaniu. Sąd w Poznaniu, 27 lutego 2023 roku Poznańscy sędziowie oburzeni pismem szefowej neoKRS

Okrutna zbrodnia na własnym dziecku. Trzylatka była duszona i otrzymała kilka ciosów nożem

Na ławie oskarżonych Magdalena C. zasiadła po tym jak 4 maja 2021 roku zamordowała ze szczególnym okrucieństwem swoją córkę Zuzię. Najpierw próbowała udusić trzylatkę, by ostatecznie zadać jej trzy ciosy nożem w okolice serca, które okazały się śmiertelne w skutkach. Po wszystkim kobieta zadzwoniła do swojego znajomego, którego powiadomiła o tym co zrobiła. Poważnie ranne dziecko zmarło w szpitalu imienia Karola Jonschera w Poznaniu, podczas operacji. W trakcie postępowania przygotowawczego kobieta nie przyznała się do zarzucanego jej przestępstwa. Śledczym tłumaczyła swoje zachowanie chęcią popełnienia także samobójstwa. Po zranieniu córki miało jej jednak nie wystarczyć odwagi na to, by targnąć się na własne życie. Ogłoszony wyrok nie jest prawomocny.

Więcej o: