Żelechów. Pijany ksiądz rozbił dwa auta. Postawiono mu zarzuty, grozi mu więzienie

Prokuratura postawiła zarzuty wikariuszowi, który pod wpływem alkoholu rozbił dwa samochody. Do wypadku doszło w mazowieckim Żelechowie, jego sprawcą był pijany ksiądz. Grożą mu dwa lata więzienia.

16 marca przed godziną 21 przy ul. Długiej w Żelechowie doszło do wypadku z udziałem pijanego kierowcy. Jak pisaliśmy, jego sprawcą był ksiądz z parafii pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Ojrzanowie. Prokuratura przedstawiła duchownemu zarzut popełnienia przestępstwa.

Zobacz wideo Kidawa-Błońska o wyprowadzeniu religii ze szkół i Funduszu Kościelnym

Żelechów. Pijany ksiądz doprowadził do wypadku. Miał dwa promile alkoholu we krwi

Ksiądz zderzył się z hondą, a później uderzył w zaparkowanego volkswagena. Nikt nie ucierpiał w wyniku kolizji. Badanie alkomatem wykazało natomiast, że duchowny kierował pojazdem, znajdując się pod wpływem alkoholu.

- Kierowca został przebadany alkomatem, a wynik to ponad dwa promile. W sprawie jest prowadzone postępowanie, policjanci wykonują czynności z jego udziałem - mówiła "Super Expressowi" asp. szt. Katarzyna Zych z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Panorama Warszawy To w Wilanowie jest najwięcej pól w Warszawie!

Do sprawy odniósł się ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik archidiecezji warszawskiej, pod którą podlega parafia w Ojrzanowie. W rozmowie z Radiem Kolor ks. Śliwiński zapewnił, że władze kościelne odpowiednio zareagują na tę sytuację.

- Fakt, że ktokolwiek wsiada do samochodu [pod wpływem alkoholu - red.] jest nieakceptowalny i wymaga zdecydowanych reakcji. Poza konsekwencjami, które duchowny poniesie jako sprawca zdarzenia ze strony prawa państwowego, zostaną wyciągnięte też kościelne konsekwencje. Duchowny zostanie wezwany do kurii w przyszłym tygodniu, podczas spotkania przedstawione zostaną decyzje władz dotyczące kościelnej sankcji karnej, jak też konieczności podjęcia odpowiedniej terapii - powiedział rzecznik.

Pogrzeb. Zdjęcie Ilustracyjne Proboszcz pijany na pogrzebie został odwołany. Po terapii będzie mógł wrócić

Prokuratura postawiła zarzuty księdzu z Żelechowa. Grożą mu dwa lata więzienia

Dziennikarze portalu grodzisknews.pl dowiedzieli się, że ksiądz usłyszał już zarzuty prokuratorskie. Oskarżono go o popełnienie przestępstwa z art. 178a par.1 kodeksu karnego. Przepis ten dotyczy prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, za co sąd może wymierzyć grzywnę, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Więcej o: