Zakrzew. 14-letnia Oliwia nie dotarła do szkoły. Od kilku dni nie ma z nią kontaktu

14-letnia Oliwia Poczta zaginęła kilka dni temu. Dziewczyna zniknęła sprzed szkoły i od tamtego momentu nie kontaktowała się z rodziną. Osoby, które mają informacje na temat zaginionej proszone są o kontakt z jej rodziną lub policją.

14-letnia Oliwia Poczta zaginęła w środę 22 marca w godzinach porannych. Mieszkała w Zakrzewiu w powiecie jarocińskim w województwie wielkopolskim

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Zaginęła Oliwia Poczta. 14-latka widziana była na drodze w kierunku Kotlina

"Nastolatka została podwieziona do niepublicznej szkoły podstawowej w Prusach. Niestety, dziewczynka nie dotarła na zajęcia. W tym samym dniu, około godziny 7.50, była widziana, jak kierowała się w stronę Kotlina" - czytamy w poście na stronie "SOS Zaginięcia" na Facebooku. 

Od środy rodzice nie mieli kontaktu z 14-latką. Oliwia zostawiła też swój telefon w domu. 

Zaginiona Oliwia Poczta ma około 160 cm wzrostu i długie włosy. W dniu zaginięcia włosy były w kolorze blond, jednak krewni zaznaczają, że dziewczyna mogła zmienić ich kolor. 14-latka ma szaro-zielone oczy. W środę ubrana była w jeansy, białe buty i czarną kurtkę z pluszu. Miała przy sobie fioletowy plecak szkolny. 

"Jeśli ktokolwiek widział zaginioną lub zna miejsce jej pobytu, proszony jest o kontakt z policją pod numerem: 477755200 lub pod numerem alarmowym 112" - napisano na stronie "SOS Zaginięcia".

Zaginęła 17-letnia Wiktoria Obrembska W Bydgoszczy zaginęła 17-letnia Wiktoria Obrembska. Policja prosi o pomoc

Jak podaje Radio ZET, nie jest to pierwsze zniknięcie Oliwii ze swojego miejsca zamieszkania. Rodzina prowadziła poszukiwania nastolatki także na początku roku. Dziewczyna odnalazła się cała i zdrowa po kilku dniach. 

Warto pamiętać, że nie trzeba czekać 24 lub 48 godzin, by zgłosić na policję zaginięcie bliskiej osoby. Funkcjonariusze mają obowiązek przyjąć zgłoszenie bez względu na to, ile czasu upłynęło od stwierdzenia nieobecności danej osoby. Zaginięcie należy zgłosić osobiście udając się na najbliższy komisariat policji.

Więcej o: