Mecz Polska-Albania. Jakie utrudnienia w ruchu? Jak będzie wyglądać sytuacja na drogach w Warszawie?

Mecz Polska-Albania w Warszawie spowoduje zmiany w funkcjonowaniu ruchu kołowego i komunikacji miejskiej. Już 27 marca można oczekiwać utrudnień na drogach stolicy. Jak komfortowo poruszać się tego dnia po mieście oraz kto może skorzystać z bezpłatnych przejazdów i parkingów?

Wśród utrudnień, jakich trzeba się spodziewać w Warszawie w związku z meczem Polska-Albania, są zmiany w kursowaniu autobusów. Zostaną zamknięte również niektóre odcinki dla ruchu kołowego.

Zobacz wideo Ból głowy PZPN-u przed meczem z Albanią. Znamy kluczowy termin

Mecz Polska-Albania. Gdzie spodziewać się utrudnień w ruchu?

Jak informuje strona Warszawskiego Transportu Publicznego, pierwszych utrudnień należy spodziewać się od godziny 18:30. Przystanki Wybrzeże Szczecińskie 01 i 02 zmienią się z warunkowych na stałe dla linii 146 i 147. W przypadku braku przejazdu ul. Sokolą, na odcinku Zamoście-Wybrzeże Szczecińskie, znajdującym się przy nasypie kolejowym, autobusy 102, 125, 146, 147 i 202 zostaną skierowane na trasy objazdowe. Podobnie będzie w przypadku, gdy nieprzejezdna będzie ulica Zamoyskiego.

Strefa płatnego parkowania i wyznaczone miejsca postojowe na pl. Hallera Warszawa. Płatne parkowanie także w weekendy? Miasto już wie, ile by na tym zarobiło

Około godziny 22:15 (która może ulec zmianie) zamknięciu dla ruchu mogą ulec Aleje Jerozolimskie. Most Poniatowskiego i aleje Poniatowskiego mogą okazać się nieprzejezdne zarówno dla kierowców jak i komunikacji miejskiej. Planowane jest całkowite wyłączenie ruchu kołowego w obu kierunkach na odcinku między rondem de Gaulle’a do ronda Waszyngtona. Tramwaje zostaną wyłączone z ruchu w obu kierunkach na odcinku od placu Starynkiewicza do ronda Waszyngtona. W przypadku zamknięcia ciągu Aleje Jerozolimskie - most  Józefa Poniatowskiego - aleje Poniatowskiego, tramwaje linii  7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii 111, 117, 146, 147, 158, 166, 507, 521, N22, N24 i N72 pojadą objazdami. Szczegółowe informacje dotyczące kursowania autobusów znajdują się w artykule poniżej.

Stadion Narodowy w Warszawie Mecz Polska-Albania. Jak dojechać na Stadion Narodowy? Utrudnienia

Kto może skorzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską?

Każdy, kto posiada imienny dokument wstępu na mecz, może skorzystać z bezpłatnego przejazdu w granicach pierwszej strefy biletowej i pociągami Kolei Mazowieckich oraz Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Dla kibiców, którzy zdecydują się na podróż samochodem, przewidziane jest bezpłatne korzystanie z parkingów Parkuj i Jedź od godziny 6 rano w poniedziałek 27 marca do godz. 1:00 we wtorek 28 marca.

Więcej o: