Kolęda w bydgoskim akademiku. Studenci pokazali, co trzymają za drzwiami. Ksiądz aż krzyknął [WIDEO]

Popularność w mediach społecznościowych zyskuje ostatnio nagranie dokumentujące wizytę księdza po kolędzie w jednym z bydgoskich akademików. Duchowny z humorem komentuje pokój, do którego wchodzi, by chwilę później krzyknąć z zaskoczenia na widok czegoś, co znajduje się za drzwiami. Jego reakcję zobaczyło już 1,4 miliona osób.

Nagranie dokumentujące wizytę duszpasterską w bydgoskim akademiku pochodzi ze stycznia 2022 roku. Do internetu trafiło za pośrednictwem platformy TikTok, gdzie umieścił je użytkownik o nicku mancik, obecnie po raz kolejny cieszy się sporą popularnością. Reakcję księdza na warunki mieszkaniowe tamtejszych studentów obejrzano już 1,4 miliona razy.

Zobacz wideo AQGwiazdy oszalały na punkcie TikToka

Humorystyczna wizyta księdza po kolędzie. "To jest porządny pokój"

"Ksiądz nas kolędą zaskoczył w akademiku. A tam 200 puszek po browarach na ziemi" - brzmi opis filmiku przedstawiającego kolędę w bydgoskich kwaterach dla studentów. Prowadzący ją ksiądz swoim zachowaniem zdaje się potwierdzać, że studenci nie byli przygotowani na jego wizytację. Duchowny wchodzi do pokoju tak, jakby spodziewał się w nim zastać coś niekoniecznie dobrego, ostatecznie komentując go jednak w pozytywny i humorystyczny sposób.

Spalarnia śmieci w Bydgoszczy W Toruniu zapłacą więcej za wywóz śmieci. Bydgoszcz nie chce się już dokładać

- Ksiądz zobaczy jaki krzyż tam - mówi jeden z mieszkańców akademika, wskazując na przestrzeń znajdującą się za drzwiami wejściowymi do pomieszczenia. Nad framugą i w bezpośredniej bliskości drzwi widoczne są puszki po piwie. Jak sugeruje opis i emocjonalna reakcja księdza, jest to zaledwie część tego, co udało się zgromadzić grupie studentów. - O Boże! - krzyknął duchowny, po czym wszyscy wybuchli śmiechem.

Kolęda w bydgoskim akademiku. Ksiądz odkrył "pozostałości choinki"

Prowadzącemu kolędę księdzu towarzyszył również mężczyzna z aparatem. Na nagraniu widać, jak fotograf pochyla się i robi zdjęcie tajemniczym "pozostałościom po choince". - Może lepiej niech pan nie robi, bo tu jakichś patologów wezwą - komentuje sytuację jeden ze studentów.

Pasterka 2021 w Łodzi w kościele w Mileszkach. Odprawiał abp Grzegorz Ryś Ksiądz nie chciał przyjść po kolędzie. 89-latka odwiedził abp Ryś

Poprowadzona w luźny i humorystyczny sposób wizyta duszpasterska wzbudziła pozytywne emocje u internautów. "No takiego księdza to ja rozumiem", "Ksiądz kozacki", "Bydgoszcz stan umysłu" - to tylko niektóre z pozostawionych pod filmikiem komentarzy. Jeden z użytkowników poprosił o zdjęcie tego, co znajdowało się za drzwiami. W odpowiedzi autor zaproponował udostępnienie go w wiadomości prywatnej.

Więcej o: