Hrubieszów. Pies stał w wodzie, przywiązany do gałęzi. Policja szuka osoby, która go porzuciła

Mieszkańcy Hrubieszowa spacerujący w pobliżu miejscowej rzeki zauważyli psa przywiązanego do gałęzi, stojącego częściowo w wodzie. Pies trafił pod opiekę weterynarza, a policja poszukuje osoby, która porzuciła zwierzę.

Policjanci z Hrubieszowa w województwie lubelskim otrzymali 18 marca około godz. 22. zgłoszenie o psie porzuconym przez opiekuna w pobliżu rzeki Huczwa. Poinformowali o tym w komunikacie opublikowanym na swojej stronie.

Zobacz wideo Policja ma nowe radiowozy do przewozu psów. Kosztowały 2,5 mln złotych

Hrubieszów. Opiekun przywiązał psa do gałęzi i porzucił obok rzeki

Para spacerowiczów, która w sobotni wieczór wybrała się na przechadzkę nieopodal rzeki, dostrzegła psa na smyczy przywiązanego do gałęzi. Zwierzę stało częściowo w wodzie. W pobliżu nikogo nie było. Wracając ze spaceru tą samą drogą, przechodnie zorientowali się, że sytuacja nie uległa zmianie, a zwierzę nadal stoi w wodzie. Widząc, że nikt nie zabrał psa, powiadomili policję.

Szpital MSWiA w Lublinie Były doradca Czarnka rządzi w szpitalu. Wojewoda lubelski zleca kontrolę. "Zasiano w nas pewną wątpliwość"

Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, zwierzę było przestraszone i agresywne. Wezwano lekarza weterynarii, który zaopiekuje się uratowanym psem. Policjanci zdołali zabezpieczyć zwierzę do czasu przyjazdu weterynarza.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Mężczyzna ratujący psa Miłośnik morsowania uratował tonącego psa. Sam jednak przestrzega innych

Hrubieszów. Porzucony pies trafił do weterynarza. Policjanci poszukują opiekuna zwierzęcia

Pies trafił ostatecznie pod opiekę weterynarza. Natomiast policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i starają się ustalić, kto przywiązał psa do gałęzi przy rzece, a następnie porzucił. Funkcjonariusze poprosili, aby osoby posiadające informacje, która mogą potencjalnie być pomocne w śledztwie, pilnie skontaktowały się z policją, dzwoniąc pod numer telefonu: 47 815 32 10.

Więcej o: