Małopolska. Ksiądz zasłabł przy kościele. Po nieprzytomnego proboszcza przyleciał helikopter

Ksiądz z małopolskiej Kasiny Wielkiej zasłabł podczas wykonywania prac ogrodowych nieopodal kościoła. Po nieprzytomnego proboszcza przyleciał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował duchownego do szpitala.

Do zdarzenia doszło 23 marca przed godz. 10 w Kasinie Wielkiej, pow. limanowski. Ksiądz Wiesław Maciaszek, proboszcz tamtejszej parafii, zasłabł podczas wykonywania prac ogrodowych. Pomocy udzielili mu ratownicy medyczni z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zobacz wideo Jak wygląda kolęda w 2023 roku? "Ludzie nie przyjmują księdza"

Ksiądz zasłabł podczas ogrodowych. Helikopter LPR przetransportował go do szpitala

Jak informuje portal tv28.pl, ksiądz Wiesław Maciaszek pracował tego dnia w obejściu parafii i kościoła parafialnego. Wykonywał m.in. prace ogrodowe. Podczas przycinania tui poczuł się źle, jednak dał radę zejść z drabiny, na której się znajdował. Jeden z mieszkańców wsi dostrzegł, że mężczyzna jest w złym stanie, więc wezwał karetkę pogotowia.

Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego w Tarnowie Pomnik Lecha Kaczyńskiego zniknie sprzed tarnowskiego dworca? Nagły zwrot w sprawie

Ponieważ ksiądz stracił przytomność, ratownicy rozpoczęli reanimację. Pół godziny później na miejsce zdarzenia przyleciał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował duchownego do szpitala w Nowym Targu. Zdołano przywrócić czynności życiowe mężczyzny i ksiądz odzyskał przytomność.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Pogrzeb. Zdjęcie Ilustracyjne Proboszcz pijany na pogrzebie został odwołany. Po terapii będzie mógł wrócić

Kasina Wielka. Wierni modlą się o powrót proboszcza do zdrowia

Parafianie zaniepokoili się losem proboszcza, dlatego postanowiono odprawić modlitwę w intencji księdza Maciaszka. Informacje na ten temat przekazali za pośrednictwem swojego facebookowego profilu strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kasinie Wielkiej.

"W dniu dzisiejszym (23.03.) o godzinie 16.30 w Kościele Parafialnym w Kasinie Wielkiej różaniec o powrót do zdrowia dla naszego Księdza Proboszcza, a o godzinie 17.00 będzie odprawiona Msza Święta w jego intencji" - napisano w poście.

Więcej o: