Gwałt na 13-latku w ośrodku w Niechanowie. Podejrzany 17-latek chciał wymusić na ofierze zmianę zeznań

W ośrodku OHP w Niechanowie pod Gnieznem dochodziło do przestępstw popełnianych przez grupę nastolatków na swoich kolegach. W jednym przypadku doszło do próby gwałtu. Jak podaje "Fakt", jeden ze sprawców tej napaści próbował wymusić zmianę zeznań. Został już ukarany.

W mediach społecznościowych opublikowano film z brutalnego pobicia z udziałem nastolatków z ośrodka dla trudnej młodzieży w Niechanowie (powiat gnieźnieński, województwo wielkopolskie). Ofiara była bita po ciele i twarzy, wyzywana i poniżana. Świadkowie zamiast pomóc poszkodowanemu, tylko dopingowali oprawców do zadawania kolejnych ciosów. Na początku 2023 roku w tym samym ośrodku doszło też do próby gwałtu na 13-latku oraz przedawkowania środków odurzających przez 14-letnią dziewczynkę. Dziennikarze "Faktu" przekazują, że na tym nie koniec bulwersujących doniesień z ośrodka. 

Zobacz wideo Co robić, gdy jesteś świadkiem przemocy wobec dzieci?

Gwałt i próba gwałtu na 13-latku w Niechanowie. Podejrzany próbował wymusić zmianę zeznań 

W sprawie zgwałcenia i próby zgwałcenia 13-latka przy użyciu metalowego kija interweniowała już prokuratura, która przedstawiła zarzuty trzem nastolatkom w wieku 17 i 18 lat. Jak się okazuje, jeden z domniemanych sprawców postanowił przekonać inne osoby, by zeznawały na jego korzyść. 

- 17-latek, który przebywał na wolności, próbował wpłynąć na świadka zdarzenia, a także bezpośrednio na ofiarę, by wycofała zeznania. Dlatego wnioskowaliśmy o tymczasowy areszt. Sąd podzielił naszą opinię - przekazał "Faktowi" prok. Łukasz Wawrzyniak z poznańskiej Prokuratury Okręgowej.

Podejrzany miał wcześniej zasądzony dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego, czego nie przestrzegał. Nastolatkom, które usłyszały w tej sprawie zarzuty, grozi do 15 lat pozbawienia wolności.    

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Lublin. Dom dla dzieci i rodzin z pieczy zastępczej z Ukrainy Poszukiwane rodziny zastępcze dla dzieci z Ukrainy. "Trudno prognozować, ile takich dzieci jeszcze będzie"

*************

Potrzebujesz pomocy?

Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, że na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatków między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 procent nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, że u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD).

Pamiętaj, jeżeli Ty lub bliska Ci osoba padła ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 801 120 002 lub pod numer 112. Więcej informacji >>> 

operacja w szpitalu wojewódzkim w Zielonej Górze - zdjęcie ilustracyjne Łódź. 36-latka z zmarła po omyłkowym wycięciu fragmentu trzustki

Więcej o: