"Czołgczento" znów w akcji. Do sieci trafiło nowe nagranie. "Gabaryty jeżdżą pod osłoną nocy"

Cinquecento obładowane drewnem znów wyjechało na drogi Śląska, do sieci trafił nowy filmik. Kierowca został ukarany mandatem, gdy kilka dni temu przewoził małym fiatem prawie dziewięciometrowy bal. Policja tłumaczy, że nie może zatrzymać mężczyzny tylko na podstawie nagrań.

Na początku tygodnia media obiegły zdjęcia i nagrania fiata cinquecento z okolic Mikołowa (woj. śląskie), którego kierowca przewoził w bagażniku drewno - w tym masywny bal o długości prawie dziewięciu metrów, z przyczepioną kamizelką odblaskową. Mężczyzna został zatrzymany do policyjnej kontroli. Dostał mandat w wysokości 200 zł oraz osiem punktów karnych za nieprawidłowy transport i stworzenie zagrożenia na drodze.

Zobacz wideo 45-latek został przyłapany na kradzieży gadżetów erotycznych. Dla niepoznaki przebrał się za kobietę

Przewoził 9-metrowy bal w bagażniku małego fiata. Dostał mandat, ale jeździ tak dalej

Okazało się, że kierowca "czołgczento" - bo tak "pieszczotliwie" nazwali samochód internauci - był już znany policji. W styczniu br. mężczyzna przewoził drewno w taki sam sposób, ale wtedy opał był kradziony.

- Kierowcę zatrzymał patrol prewencji. [...] W trakcie kontroli okazało się, że drewno przewożone małym fiatem było kradzione. Zatrzymani tłumaczyli, że zrobili to z biedy. Lasy Państwowe wyceniły straty na 30 zł - powiedziała portalowi auto.dziennik.pl mł. asp. Ewa Sikora z KPP w Mikołowie. W rozmowie z Interią podała, że "według niektórych świadków kierowca był widziany już jesienią".

Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego w Tarnowie Pomnik Lecha Kaczyńskiego zniknie sprzed tarnowskiego dworca? Nagły zwrot w sprawie

Policjantka podkreśliła, że mundurowi nie mogą zatrzymać mężczyzny tylko na postawie nagrania. -Musimy działać zgodnie z literą prawa - podkreśliła. Dodała, że wniosek w sprawie mężczyzny został już skierowany do sądu.

Więcej wiadomości z Polski na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Nowe nagranie "czołgczento". "Gabaryty jeżdżą pod osłoną nocy"

Tymczasem "czołczento" załadowane drewnem dalej mknie drogami Śląska. "Gabaryty jeżdżą pod osłoną nocy" - skomentował na Facebooku profil "112 Tychy - Tyskie Służby Ratownicze", który w środę rano udostępnił nowe nagranie:

Policja - zdjęcie ilustracyjne Policyjny pościg za pijanym kierowcą. W aucie 4-letnie dziecko i narkotyki

Więcej o: