78-latek z zazdrości zabił żonę i współlokatora, zgłosił, że znalazł dwa ciała. Jest akt oskarżenia

W Kędzierzynie-Koźlu (woj. opolskie) jesienią 2022 r. doszło do podwójnego morderstwa. Krzysztof S. przyznał, że zadał śmiertelne ciosy siekierą swojej żonie i znajomemu. Motywem była zazdrość. Teraz do Sądu Okręgowego w Opolu trafił akt oskarżenia. 78-latkowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu w czwartek (23 marca) skierowała do Sądu Okręgowego w Opolu akt oskarżenia przeciwko 78-letniemu Krzysztofowi S. Mężczyzna odpowie za morderstwo swojej 31-letniej żony i 52-letniego znajomego, których podejrzewał o zdradę. "O całej sytuacji opowiadał nawet znajomym, zapowiadając, że zakończy ich związek" - czytamy w wydanym komunikacie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Ekspert o mordercy z Mrowin: Ma potrzebę, by całkowicie kontrolować partnerkę

Kędzierzyn-Koźle. Zabił, zatarł ślady i zawiadomił policję

Krzysztof S. mieszkał ze swoją 31-letnią żoną Darią S. i dwójką znajomych - Adrianem Ł. i Wiesławem J. w Kędzierzynie-Koźlu (woj. opolskie). 78-letni mężczyzna od dłuższego czasu podejrzewał partnerkę o zdradę z jednym ze współlokatorów. 

15 października 2022 r. Krzysztof S. odwiedził znajomego, który powiedział mu, że jego żona spędza czas z Adrianem Ł. poza domem. Mężczyźni spożywali alkohol. Rozżalony 78-latek wrócił do mieszkania i siekierą zaatakował rzekomego kochanka partnerki, uderzając go wielokrotnie w głowie. Następnie zabił Darię. 

Po dokonanych zbrodniach Krzysztof umył narzędzie zbrodni oraz posprzątał mieszkanie. Kiedy zatarł ślady, zawiadomił policję. Poinformował, że znalazł zwłoki żony i współlokatora.

policja - zdjęcie ilustracyjne Prowadził auto po kokainie, metamfetaminie i opiatach. Miał zakaz wsiadania za kółko

78-latek przyznał się do podwójnego morderstwa. Grozi mu dożywocie

Zebrany materiał dowodowy, a w szczególności zeznania świadków, którzy mieli kontakt z Krzysztofem zarówno przed, jak i po dokonanych zbrodniach, szybko zweryfikowały zgłoszenie. Jeszcze tego samego dnia 78-latek został zatrzymany.

"Początkowo nie przyznawał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw, jednakże w toku kolejnej czynności z jego udziałem potwierdził swoje sprawstwo" - czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Opolu. 

Biegli psychiatrzy nie stwierdzili podstaw do kwestionowania poczytalności mężczyzny. Za zarzucone przestępstwo grozi mu kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, kara 25 lat, a nawet dożywocie. Na rozprawę oczekuje w areszcie.

Sąd (zdjęcie ilustracyjne) Wrocław. Za śmierć 25-letniego Dmytra odpowie dziewięć osób

Więcej o: