Głogów. 38-latka zmarła nagle w szpitalu dzień po porodzie. Śledczy mają pewne podejrzenia

38-letnia kobieta zmarła w szpitalu w Głogowie dzień po urodzeniu dziecka. Obecnie prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci kobiety. - Sekcja zwłok nie pozwoliła jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaka była przyczyna zgonu - przekazała Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Do śmierci 38-latki doszło w Głogowskim Szpitalu Powiatowym (woj. dolnośląskie, pow. głogowski) 19 marca. Dzień wcześniej kobieta urodziła tam dziecko siłami natury. Obecnie sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Głogowie.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Paweł Szrot gościem Porannej Rozmowy Gazety.pl (23.03)

Głogów. 38-latka urodziła zdrowe dziecko i zmarła dzień po porodzie. Prokuratura bada sprawę

Ewa Todorov, rzeczniczka Głogowskiego Szpitala Powiatowego wyjaśnia, że 18 marca mieszkanka Głogowa urodziła zdrowe dziecko, a kolejnego dnia jej stan nagle się pogorszył. - Została natychmiast przewieziona na oddział intensywnej opieki medycznej, gdzie lekarze walczyli o jej życie. Niestety, organizm pacjentki nie reagował na żadne leki i doszło do zgonu - przekazała rzeczniczka, cytowana przez serwis glogow.naszemiasto.pl. - Sekcja zwłok nie pozwoliła jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaka była przyczyna zgonu. Potrzebne są dodatkowe badania - przekazała mediom Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Buty skradzione w Piszu Pisz. Ukradł czipsy i dwa damskie buty. Oba prawe i w różnych rozmiarach

Głogów. 38-latka mogła zażywać narkotyki

Szpital współpracuje z policją i prokuraturą, która wyjaśnia przyczyny zgonu pacjentki. Obecnie w tej sprawie są prowadzone dwa postępowania. - Jedno dotyczy narażenia dziecka na niebezpieczeństwo, w związku z tym, że pojawiło się podejrzenie, iż matka mogła zażywać narkotyki. Drugie postępowanie jest prowadzone w sprawie doprowadzenia nieumyślnie do zgonu kobiety - przekazała Lidia Tkaczyszyn, cytowana przez glogow.naszemiasto.pl. W związku z podejrzeniem zażywania przez kobietę narkotyków, zostaną przeprowadzone dodatkowe badania toksykologiczne.

Decyzją sądu dziecko zostanie umieszczone w pieczy zastępczej, zanim zostanie ustalony ojciec noworodka. Był to trzeci poród kobiety. Jedno z jej dzieci jest już dorosłe, drugie ma rok.

Nauczanie w szkole (zdjęcie ilustracyjne) Głogów. Uczennica uderzyła nauczycielkę. Kobieta zemdlała, wezwano policję

Więcej o: