Brzesko. 1,5-roczna dziewczynka błąkała się boso w pobliżu ruchliwego skrzyżowania

Rodzice zostawili w domu bez opieki 1,5-roczną dziewczynkę i jej 3-letniego brata. Policjanci z Brzeska (woj. małopolskie) zostali zawiadomieni, gdy ktoś zauważył błąkającą się w pobliżu ruchliwego skrzyżowania bosą dziewczynkę.

Do zdarzenia doszło 21 marca, o czym poinformowała policja. Około godziny 8.30 mieszkańcy Brzeska zauważyli na chodniku nieopodal ruchliwego skrzyżowania małe dziecko, które samo, bez butów błąkało się po okolicy. Jedna z przejeżdżających tamtędy kobiet zatrzymała się i wzięła 1,5-roczną dziewczynkę na ręce, aby ta nie weszła na jezdnię. Zawiadomiono także policję.

Zobacz wideo Dzieci mówią, co to jest miłość

Brzesko. 1,5-roczna dziewczynka i jej 3-letni brat pozostawieni bez opieki

Mieszkańcy Brzeska próbujący znaleźć opiekunów półtorarocznego dziecka dostrzegli, że w drzwiach pobliskiego domu stoi mały chłopiec. Okazało się, że był to 3-letni brat dziewczynki. Nikt inny nie przebywał w budynku.

Na miejsce przyjechał policyjny patrol oraz dzielnicowi. W trakcie interwencji do domu wrócił ojciec dzieci. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że pozostawił je same w domu tylko na chwilę. Pojawiła się także niczego nieświadoma matka 1,5-rocznej dziewczynki oraz 3-letniego chłopca.

Miejskie rowery elektryczne w Krakowie Kraków. Mieszkańcy mogą za darmo wypożyczać rowery elektryczne

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Rodzice z Brzeska zostawili małe dzieci same w domu. Sprawę wyjaśni sąd

Zbadano poziom alkoholu w organizmie obojga rodziców. Zarówno ojciec, jak i matka byli trzeźwi. Policjanci przekazali materiały sprawy do sądu rodzinnego, który ma dokładnie sprawdzić sytuację dzieci pozostawionych bez opieki.

Kot w rękach nastoletniego oprawcy 14-latek znęcał się nad kotami, by zaimponować kolegom

Rodzice mogą również ponieść odpowiedzialność karną za swoje zachowanie. Narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletnich, nad którymi ciąży obowiązek opieki, to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

Więcej o: