Uczennica szkoły podstawowej w Głogowie uderzyła nauczycielkę. Kobieta zemdlała, wezwano policję

W jednej ze szkół podstawowych w Głogowie uczennica młodszej klasy uderzyła nauczycielkę. Cios okazał się tak mocny, że do szkoły wezwano pogotowie ratunkowe i policję, ponieważ kobieta zemdlała.

Do incydentu z udziałem uczennicy i jednej z nauczycielek doszło 17 marca w szkole podstawowej w Głogowie (woj. dolnośląskie, pow. głogowski). Według ustaleń "Gazety Wrocławskiej" dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Morawiecki zapowiada zmiany w szkołach: Wszyscy uczniowie czwartej klasy otrzymają nieodpłatnie laptopy

Głogów. Uczennica uderzyła nauczycielkę. Kobieta zemdlała

O zdarzeniu poinformowano policję w Głogowie, ta natomiast ma zgłosić sprawę do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Głogowie. Z ustaleń "Gazety Wrocławskiej" wynika, że uczennica uczęszcza na zajęcia lekcyjne, a nauczycielka przebywa na zwolnieniu lekarskim. - To bardzo delikatna sprawa. Jest w toku i nie wiemy, jak się dalej to wszystko potoczy - powiedziała dyrektorka placówki, w rozmowie z gazetą.

- Tego samego dnia rozmawialiśmy o zdarzeniu z rodzicami dziewczynki. Zapewniam, że pozostałe dzieci czują się bezpiecznie i nie mają powodów do obaw. Musimy teraz zadbać o dobry stan psychiczny i uczniów, ale i nauczycieli, bo jest to bardzo ważne. Przecież każdy z nas chce się czuć bezpiecznie w swoim miejscu pracy - dodała.

Świętokrzyskie. Uciekał przed policją. Ukrył się w psiej budzie 31-latek uciekał przed policją. Schował się w psiej budzie [WIDEO]

Głogów. Rodzice zaniepokojeni poziomem bezpieczeństwa w szkole

Rodzice dzieci, które uczęszczają do podstawówki, w której doszło do zdarzenia, chcą, aby w placówce częściej organizowano spotkania dotyczące zachowania bezpieczeństwa - informuje portal glogow.naszemiasto.pl. Szkoła natomiast zapewnia, że ten temat nie jest pomijany. Dyrektorka placówki zapewnia, że wszystkie zajścia w  szkole są na bieżąco omawiane z uczniami, również w towarzystwie psychologa i rodziców.

Rekolekcje (zdjęcie ilustracyjne) Rekolekcje w polskich szkołach. Przepisy swoje, praktyka swoje

Więcej o: