Pisz. Ukradł czipsy i dwa damskie buty. Oba prawe i w różnych rozmiarach

Policjanci z Pisza (woj. warmińsko-mazurskie) interweniowali w sprawie mężczyzny, który ze sklepu spożywczego ukradł czipsy i napój. Jak się okazało, miał przy sobie też skradzione damskie buty - dwa prawe i o różnych rozmiarach.

Piscy policjanci w środę 22 marca 2023 poinformowali o interwencji w jednym z miejscowych marketów, w którym nietrzeźwy mężczyzna ukradł produkty spożywcze o wartości ok. 20 zł. Jak się okazało, mieszkaniec Torunia (woj. warmińsko-mazurskie) dopuścił się też kradzieży damskich butów sportowych

Zobacz wideo 45-latek został przyłapany na kradzieży gadżetów erotycznych. Dla niepoznaki przebrał się za kobietę

Warmińsko-mazurskie. Ukradł dwa damskie buty - obydwa prawe i w różnym rozmiarze

Mieszkaniec Torunia pod znacznym wpływem alkoholu ukradł ze sklepu spożywczego dwa opakowania czipsów oraz napój, których łączna wartość wyniosła dokładnie 20,97 zł. Jak się jednak okazało, nie był to koniec sprawy. Policjanci, którzy zatrzymali 32-letniego mężczyznę, znaleźli przy nim również dwa sportowe buty z metkami. 

Policjanci ustalili, że obuwie zostało skradzione z pobliskiego sklepu obuwniczego. Były to dwa damskie buty, obydwa prawe, w dodatku w różnym rozmiarze - 37 oraz 41. 

Konferencja NSZZ Solidarność w obronie papieża "Przygotowujemy wiele autobusów". Solidarność będzie bronić Jana Pawła II. Będą marsze

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pisz. 32-latek usłyszał zarzuty. Nie był w stanie wytłumaczyć swojego zachowania

32-latek po wytrzeźwieniu usłyszał dwa zarzuty dotyczące kradzieży. Nie kwestionował swojej winy. Z jakiego powodu dopuścił się tak nietypowego czynu? Jak poinformowali policjanci, mężczyzna nie był w stanie logicznie wytłumaczyć swojego zachowania. Sprawę zrzucił na wypity wcześniej alkohol. "Za dokonanie tych kradzieży grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny" - wskazali funkcjonariusze. 

nauczyciel (zdj. ilustracyjne) USA. Pijany nauczyciel bez picia. Ogranizm sam wytwarzał alkohol

Zgodnie z polskim prawem, wyróżnia się dwa stany po spożyciu alkoholu:

  • stan "wskazujący na spożycie alkoholu" - gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila lub od 0,1 mg do 0,25 mg w jednym dm sześciennym wydychanego powietrza;
  • stan nietrzeźwości - gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila albo prowadzi do stężenia do przekraczającego tę wartość lub gdy zawartość alkoholu w jednym dm sześciennym wydychanego powietrza przekracza 0,25 mg albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość.
Więcej o: