Lubelski dentysta Grzegorz T. gwałcił pacjentki oralnie. Chce uniewinnienia

Lubelski dentysta Grzegorz T. zmuszał swoje pacjentki do seksu oralnego. Gdy jedna z nich uciekła z gabinetu i udała się na policję, lekarz miał napisać jej w SMS-ie, że "pomylił wiertła". Mężczyzna został skazany na karę więzienia, ale odwołał się od wyroku. Chce uniewinnienia.

Grzegorz T. przyjmował pacjentów w Lublinie i na terenie powiatu chełmskiego (woj. lubelskie). Jako pierwsza gwałt zgłosiła pacjentka, którą stomatolog zaatakował w sierpniu 2021 r.

Konrad Sawicki, dyrektor szpitala MSWiA w Lublinie "Usuwane są osoby niewygodne". Były doradca Czarnka rządzi w szpitalu. ''Atmosfera jest fatalna''

Lubelski dentysta gwałcił pacjentki. "Przepraszam, pomyliłem wiertła"

24-letnia wtedy kobieta była umówiona na piaskowanie zębów. 51-letni dentysta niespodziewanie przełożył wizytę na najpóźniejszą godzinę. Gdy pacjentka ułożyła się na fotelu, lekarz opuścił swoje spodnie i zbliżył się do jej twarzy, a następnie zmusił do seksu oralnego. Kobiecie udało się wyrwać. Od razu pojechała na komendę - wynika z relacji "Faktu".

W drodze na policję 24-latka miała dostać jeszcze obrzydliwego SMS-a od dentysty: "Przepraszam, pomyliłem wiertła...".

Zobacz wideo Piekło kobiet. Przemoc seksualna to w Polsce codzienność

Dentysta odwołał się od wyroku. Chce uniewinnienia

Grzegorz T. został zatrzymany. Postawiono mu zarzut gwałtu na pacjentce. Mężczyzna nie przyznał się do winy - informowaliśmy w listopadzie 2021 r. Po aresztowaniu T. przebywał w więzieniu, ale w lutym 2022 r. został zwolniony z aresztu za poręczeniem majątkowym, a także objęty policyjnym dozorem. W międzyczasie na policję zaczęły zgłaszać się kolejne ofiary dentysty.

Narzędzia dentystyczne Lublin. Ruszył proces Grzegorza T. Dentysta jest oskarżony gwałt

Sprawa Grzegorza T. trafiła przed Sąd Rejonowy w Lublinie. Stomatolog został skazany za gwałt na jednej z pacjentek i doprowadzenie dwóch kolejnych do innych czynności seksualnych. Dostał karę dwóch lat i 10 miesięcy więzienia oraz sześcioletni zakaz wykonywania zawodu. Miał też zapłacić swoim ofiarom 22 tysiące złotych odszkodowania.

Więcej wiadomości z Polski na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Lekarz odwołał się od wyroku, chce uniewinnienia. Adwokat zgwałconej kobiety domaga się natomiast zaostrzenia kary do pięciu lat więzienia. Jak informuje "Fakt", we wtorek 21 marca zakończył się proces odwoławczy. Prawomocny wyrok zostanie ogłoszony w środę 29 marca.

Więcej o: