Zawada. 19-latka zaatakowała nożem Ukrainkę. W tle zazdrość o byłego partnera. Grozi jej dożywocie

W podkarpackiej Zawadzie koło Dębicy 19-letnia Kinga W. zaatakowała nożem obywatelkę Ukrainy. Kobieta usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa. Według nieoficjalnych informacji motywem przestępstwa mogła być zazdrość napastniczki o jej byłego partnera.

Jak opisuje portal nowiny24.pl, 17 marca w podkarpackiej wsi Zawada doszło do ataku z użyciem noża. Mieszkająca w Szufnarowej Kinga W. zaatakowała 38-letnią Ukrainkę. Kobiecie postawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi jej kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Zobacz wideo Olsztyn. Policja zatrzymała nożownika, który zaatakował 27-latka

Usiłowanie zabójstwa na Podkarpaciu. 19-latka zaatakowała Ukrainkę nożem

Kinga W. zaatakowała 38-latkę, gdy Ukrainka wraz ze swoim kolegą zamierzała odjechać z parkingu firmy, w której oboje pracują. Mieszkanka Szufnarowej przez kilka godzin czekała przed budynkiem przedsiębiorstwa, a gdy jej ofiara znalazła się w samochodzie, zaatakowała ją nożem. Doszło do szamotaniny, w wyniku której Ukrainka została raniona w nogę.

Napaść zgłosiła osoba, która wiozła ranną do szpitala. Według przedstawionej przez nią relacji, 19-letnia nożowniczka nadal jechała za pojazdem, w którym znajdowała się obywatelka Ukrainy. Zmieniła trasę dopiero wtedy, gdy dostrzegła policyjny radiowóz.

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE. Uchodźcy uciekający przed wojną - agresją Putina na Ukrainę. Przemyśl, punkt pomocowy na dworcu kolejowym, 3 marca 2022 Przyjechali szukać nowego domu, bo w starym nie mogli już wytrzymać. "Kompletnie nie wiedzą, co ze sobą zrobić"

Atak z użyciem noża w Zawadzie koło Dębicy. Nieoficjalnie: Zazdrość przyczyną przestępstwa

Jeszcze tego samego dnia 19-latka została zatrzymana przez policję. Na wniosek prokuratury zastosowano wobec niej tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Kobieta usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa. Za to przestępstwo grozi kara od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Według nieoficjalnych informacji przyczyną ataku była zazdrość kobiety o jej byłego partnera. 31-letni mężczyzna, z którym Kinga W. była przez kilka w związku, pracował tam, gdzie pokrzywdzona Ukrainka i razem z nią dojeżdżał do firmy. 19-latka miała być niepogodzona ze stratą chłopaka i zamierzała walczyć o niego ze swoją rzekomą rywalką.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Plaża 'Poniatówka' pod Mostem Poniatowskiego, 21.04.2018 Warszawa. Warszawa. Na plaży przy Moście Poniatowskiego dwie osoby dźgnięto nożem

Więcej o: