Kraków. Kupiła kapustę, dostała "smoka wawelskiego" gratis. Pomogli inspektorzy KTOZ

Pewna krakowianka kupiła kapustę w sklepie znanej sieci, a gdy wróciła do domu, znalazła między liśćmi małą jaszczurkę. O pomoc poprosiła Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

Jaszczurka, którą mieszkanka Krakowa znalazła w kapuście, to młoda tarentola murowa, czyli największy gekon, jakiego można spotkać w Europie - dorosłe osobniki mogą osiągnąć długość do 18 cm. Gad ten występuje głównie w południowej części kontynentu: w Hiszpanii i na Wyspach Kanaryjskich, we Włoszech, Francji, Grecji i Chorwacji.

Zobacz wideo 46-latka trzymała zaniedbane psy w zimnym, przpełnionym odchodami kojcu. Została zatrzymana

"Maluch na szczęście został w porę odkryty, a pani nabywczyni kapusty zgłosiła się do biura na Floriańskiej z prośbą o pomoc w tej niecodziennej sytuacji" - poinformowali w poniedziałek przedstawiciele KTOZ. Zwierzak zamieszkał w domu stałym pani Ani, inspektorki towarzystwa.

Kraków. "Gekon z kapusty" jak "lagun" i "smok wawelski"

Internauci są zachwyceni maleńkim gekonem. Nazywają go w komentarzach "smokiem wawelskim" albo porównują do słynnego "laguna" który dwa lata temu "grasował" na jednym z krakowskich osiedli. Co tam się stało?

Polski Alarm Smogowy podsumowuje kampanię Te "płuca" oddychały małopolskim powietrzem. "Metale ciężkie, ścierane klocki hamulcowe"

Zaniepokojona mieszkanka wezwała KTOZ, bo na drzewie pod blokiem zobaczyła dzikie zwierzę. Powiedziała inspektorom, że to "lagun", inspektorzy przypuszczali, że chodziło jej o legwana. Na miejscu okazało się, że ten przerażający stwór to po prostu... rogalik z ciasta francuskiego. Historia krakowskiego "laguna" podbiła serca czytelników polskich i zagranicznych mediów.

Tajemniczy 'lagun' w Krakowie Kraków. Tajemniczy "lagun" zaalarmował mieszkankę jednego z osiedli

Więcej wiadomości z Polski na stronie głównej Gazeta.pl >>>

"Gekon z kapusty" to już kolejna tarentola murowa, która w ostatnim czasie trafiła pod opiekę KTOZ. Jak podali przedstawiciele towarzystwa, w październiku 2022 r. w Bułgarii podobny osobnik przyczepił się do tira i tak przyjechał do Polski. Inspektorzy KTOZ znaleźli dla niego bezpieczny dom.

Więcej o: