Podkarpackie. Podczas prac kanalizacyjnych odkryto ludzkie szczątki z czasów II wojny światowej

Prace kanalizacyjne w Nockowej (woj. podkarpackie) ujawniły niespodziewane znalezisko. Na tamtejszej posesji znaleziono ludzkie szczątki, pochodzące najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Przybyłe na miejsce służby zabezpieczyły znalezisko, które zostanie poddane specjalistycznym badaniom.

Nadzwyczajnego odkrycia dokonali w ubiegłym tygodniu pracownicy wykonujący kanalizację na jednej z posesji w miejscowości Nockowa w województwie podkarpackim. Podczas pracy operator koparki na głębokości kilkudziesięciu centymetrów natrafił na ludzkie kości. Na miejsce natychmiast wezwano patrol policji.

Zobacz wideo Dlaczego planowane powołania do wojska są konieczne? Pytamy eksperta

Niecodzienne odkrycie w Nockowej. Właścicielka posesji świadkiem śmierci polskiego żołnierza

Interwencja okazała się wyjątkowa, kiedy funkcjonariusze ustalili, że zamieszkująca posesję starsza kobieta w dzieciństwie była świadkiem śmierci odnalezionego człowieka. Miał być on młodym żołnierzem polskiej narodowości, który został zastrzelony przez rosyjskiego wojskowego. Zdarzenie to miało miejsce podczas II wojny światowej, na podwórku domu rodzinnego kobiety. Ówczesne władze lokalne zostały powiadomione o zdarzeniu, jednak nikt nie pojawił się, by zabrać ciało poległego mężczyzny. Ostatecznie jego pochówku dokonał ojciec obecnej właścicielki domu.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ukraińscy żołnierze jadą w kierunku pozycji na linii frontu w pobliżu Bachmutu w Ukrainie "Trwa walka nerwów". Gen. Bąk wskazuje, kiedy spodziewać się "istotnych zmian" na ukraińskim froncie

Grecja (zdj. ilustracyjne) Nie tylko Polska. Prawie 300 mld euro reparacji domaga się Grecja od Niemiec

Szczątki żołnierza odkopane na Podkarpaciu. Przeprowadzone zostaną specjalistyczne badania

Pracę policjantów w Nockowej nadzorował prokurator. Szczątki polskiego żołnierza zostały już zabezpieczone i zostaną poddane specjalistycznym badaniom. O sprawie powiadomiono także Instytut Pamięci Narodowej. Badania mają na celu uzyskanie odpowiedzi na pytanie o dokładną przyczynę śmierci mężczyzny oraz umożliwienie jego identyfikacji. O przebiegu pozyskania nietypowego znaleziska poinformowała na swojej stronie internetowej podkarpacka policja.

Więcej o: