Suwałki. Pięcioletnia dziewczynka została sama w domu. Miała oglądać bajkę. Wypadła z okna

W Suwałkach (woj. podlaskie) kobieta zostawiła pięcioletnią córkę samą w mieszkaniu. Dziewczynka pod nieobecność matki miała oglądać bajkę, wypadła z okna mieszkania na pierwszym piętrze.

Do wypadku doszło w niedzielę (19 marca) około godz. 18.30 w centrum Suwałk (woj. podlaskie). Dziewczynka wypadła z okna pierwszego piętra bloku przy ul. Emilii Plater. Pięciolatce nic się nie stało. Została przewieziona do szpitala, gdzie przeprowadzono badania.

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl. 

Zobacz wideo Jak się zachować w przypadku zachłyśnięcia u dziecka?

Suwałki. Dziewczynka miała oglądać bajkę

Według ustaleń śledczych dziewczynka była w mieszkaniu sama. Miała oglądać bajkę. Matka pięciolatki zamknęła drzwi na klucz i na chwilę wyszła - przekazała rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach kom. Eliza Sawko, którą cytuje TVN. 

Aktualnie funkcjonariusze prowadzą czynności w kierunku narażenia dziecka na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - podali dziennikarze lokalnego Radia Białystok.

Policja (zdjęcie ilustracyjne) 68-latka w kilka chwil straciła 200 tys. złotych. Myślała, że pomaga policjantom w tajnej akcji

Suwałki. Dziewczynka wypadła z okna. Matce grożą trzy lata więzienia

Matka dziewczynki została poddana badaniom na obecność alkoholu. Była trzeźwa. Zgodnie z polskim prawem za narażenie córki na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu grożą jej nawet trzy lata pozbawienia wolności. 

Zgodnie z art. 160. Kodeksu karnego, kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Grób (zdjęcie ilustrayjne) Oszuści upozorowali swoją śmierć. Mąż jednak nie żyje, żona stanie przed sądem

Więcej o: