Kalisz. 40-latek pchnięty nożem nie żyje. Prokuratura o wstępnych ustaleniach: Nieoddany dług

Czterech mężczyzn podejrzanych o morderstwo 40-letniego mieszkańca Kalisza zatrzymali policjanci. Według ich ustaleń doszło do kłótni, w wyniku której ofiara została pchnięta nożem w klatkę piersiową. Mimo podjętej resuscytacji 40-latka nie udało się uratować. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. poinformował, że powodem ataku mężczyzn był najpewniej nieoddany dług w wysokości 500 zł.

Do morderstwa 40-latka doszło w nocy 18 marca na osiedlu Dobrzec w Kaliszu (woj. wielkopolskie). W związku z podejrzeniem morderstwa policja zatrzymała czterech mężczyzn. Zdaniem prokuratury motywem zabójstwa był nieoddany przez kaliszanina dług.

Zobacz wideo 17-letnia rowerzystka potrącona na pasach. Powód? Nieuwaga i brak znajomości przepisów

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Kalisz. Zabójstwo 40-letniego mężczyzny

18 marca około godziny 23 na osiedlu Dobrzec przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie doszło, jak wskazują wstępne ustalenia policji, do kłótni pomiędzy mężczyznami, w trakcie której ofiara otrzymała cios nożem w okolicy klatki piersiowej. Ciało 40-latka znalazł na ścieżce pieszo-rowerowej przypadkowy przechodzień. Mimo resuscytacji, podjętej przez wezwane na miejsce służby ratunkowe, mężczyzny nie udało się uratować. Według informacji podanych przez rzeczniczkę kaliskiej policji podkom. Annę Jaworską-Wojnicz, cytowaną przez kaliską "Gazetę Wyborczą", "policjanci przez kilka godzin pracowali na miejscu zdarzenia, zabezpieczając ślady i przesłuchując świadków". 

Maja Sobczak, niedowidząca nastolatka z Poznania, z mamą Magdaleną przed rozpoczęciem procesu rowerzystki. Sąd w Poznaniu, 7 listopada 2022 roku Chuligański atak na niedowidzącą Maję. Rowerzystka z Poznania usłyszała wyrok

Kalisz. Zdaniem prokuratury motywem zabójstwa był dług w wysokości 500 zł

W toku śledztwa policja zatrzymała podejrzanych o morderstwo: 34-, 33-, 31- i 28-latka. Wszyscy są mieszkańcami Kalisza. Żaden z nich nie usłyszał jeszcze zarzutów. Aktualnie prokuratura prowadzi czynności z udziałem zatrzymanych w celu wyjaśnienia szczegółowych okoliczności zdarzenia.

"Zabezpieczono dowody w tej sprawie, w tym narzędzie ostro-krawędziaste, które poddane zostanie dalszym badaniom kryminalistycznym, aby zweryfikować czy było ono bezpośrednio użyte w toku tego przestępstwa. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż powodem ataku tych mężczyzn na 40-latka była kwestia nieoddanego długu w wysokości 500 złotych, natomiast okoliczności te będą podlegały dalszej weryfikacji" - poinformował cytowany przez serwis radiopoznan.fm rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Suczka Karmen odebrana z podkaliskiej wsi Przestał karmić psa, żeby zemścić się na żonie. Sprawą zajęła się policja

Więcej o: