Wziął psa ze schroniska, a potem go porzucił. Usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami

Policjanci z Łasina w powiecie grudziądzkim interweniowali w sprawie porzucenia psa przez mieszkańca pobliskiej wsi. Okazało się, że mężczyzna przygarnął zwierzę ze schroniska, lecz nie radził sobie z opieką nad nim. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie w czwartek 16 marca, o czym możemy przeczytać na stronie policji. Dzielnicowy posterunku w Łasinie został powiadomiony przez świadka zdarzenia w pobliskim Szonowie o możliwości popełnienia przestępstwa związanego ze znęcaniem się nad zwierzętami. Świadek zobaczył kierowcę samochodu, który wypuścił z pojazdu psa, a następnie odjechał. Policjanci zdołali zidentyfikować mężczyznę.

Zobacz wideo Katarzyna Dowbor zareagowała na źle traktowane przez uczestników programu zwierzę. "Pani była oburzona"

Łasin. Mężczyzna nie potrafił zaopiekować się psem ze schroniska, więc go porzucił

Na podstawie przekazanych przez świadka numerów rejestracyjnych samochodu ustalono, że jego kierowcą był 62-letni mieszkaniec Rogóźna. Gdy policjanci go odnaleźli, próbował usprawiedliwiać porzucenie zwierzęcia. "Swoje zachowanie tłumaczył tym, że nie potrafił sobie poradzić z psem, którego wcześniej wziął ze schroniska. Jego podopieczny miał mu uciekać, dlatego postanowił porzucić go i to ponad 15 kilometrów od miejsca zamieszkania" - przekazali funkcjonariusze.

Sopot przygotowuję mapy strat ciepła i zanieczyszczenia światłemWyjątkowe mapy Sopotu. Sprawdzili, komu ucieka ciepło i gdzie świeci zbyt mocno

Policjanci zaopiekowali się psem i poinformowali o całej sprawie schronisko. Podkreślili również ważną rolę, jaką w zidentyfikowaniu sprawcy przestępstwa odegrał świadek zajścia. Jego właściwa reakcja - niezwłoczne powiadomienie o zdarzeniu policji - pozwoliła uratować zwierzę.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Nieodpowiedzialny właściciel psa ze schroniska usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami

62-latek odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Pies pozostawiony przed schroniskiem w WałbrzychuWałbrzych: zostawili psa przed schroniskiem na zimnie. I odjechali

Więcej o: