Łódź. Ben Collins z "Top Gear" wsparł zbiórkę na pierwszą w Polsce karetkę kontenerową dla noworodków

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi otrzymał pierwszą w Polsce kontenerową karetkę do transportu noworodków. Koszt pojazdu to ponad milion złotych. Zakup karetki był możliwy dzięki zbiórce zorganizowanej przez Fundację Fun&Drive. Inicjatywę wsparł Ben Collins, czyli dawny Stig z programu "Top Gear".

Jak opisuje dzienniklodzki.pl, 15 marca do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi trafiła neonatologiczna karetka kontenerowa. To pierwszy tego rodzaju pojazd, z którego będzie mógł korzystać polski personel medyczny. Koszt nowoczesnej karetki używanej do transportu noworodków wynosi ponad 1 mln złotych. Pieniądze zebrano dzięki zbiórce charytatywnej, w której uczestniczył m.in. Ben Collins, kierowca wyścigowy znany z wcielania się przez wiele lat w postać Stiga z popularnego  programu motoryzacyjnego "Top Gear".

Zobacz wideo Prof. Matyja: Od 30 lat mówimy, że kadry medycznej w Polsce jest coraz mniej

Szpital w Łodzi otrzymał nowoczesną karetkę kontenerową dzięki zbiórce, którą wsparł Ben Collins

Zbiórkę na ten nowoczesny, a zarazem drogi, pojazd ratujący życie, zorganizowała Fundacja Fun&Drive, prowadząc m.in. liczne akcje w łódzkim Centrum Handlowym Manufaktura. Osoby przekazujące pieniądze na zakup karetki nie tylko wsparły szczytną inicjatywę, ale także zapewniły sobie możliwość przejazdu luksusowymi samochodami sportowymi. W zbiórkę zaangażował się Ben Collins, który przekazał na licytację jeden ze swoich słynnych, białych kasków, bez wątpienia znanych fanom programu "Top Gear".

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Gęsty las wielkości tenisowego kortu. Gdańsk wprowadza w życie ideę japońskiego botanikaGęsty las wielkości tenisowego kortu. Gdańsk wprowadza w życie ideę japońskiego botanika

Łódź otrzymała pierwszą w Polsce neonatologiczną karetkę kontenerową. Zbiórka Fundacji Fun&Drive nadal trwa

Karetki neonatologiczne są wykorzystywane do przewożenia noworodków, znajdujących się w ciężkim stanie, związanym np. z komplikacjami okołoporodowymi. Dzieci te oprócz specjalistycznego leczenia w szpitalu potrzebują zaawansowanej pomocy medycznej także w trakcie transportu. To wiąże się z koniecznością wyposażenia pojazdu m.in. w nowoczesny inkubator, respirator oraz pompy infuzyjne. Budowa karetki pozwala szybko wymieniać jej zużyte części. Jest to ważne, ponieważ pojazd pokonuje wiele kilometrów, ratując życie noworodków.

- W razie potrzeby w ciągu 24 godzin można przełożyć kontener karetki na nowe podwozie - zauważył prezes Fundacji Fun&Drive Tomasz Bonar. Zbiórka zorganizowana przez Fundację Fun&Drive nie została zakończona. Pojazd trzeba bowiem zaopatrzyć w niezbędne sprzęty, których koszt także jest wysoki. Ze szczegółami można zapoznać się na stronie siepomaga.pl.

Wypadek w Puszczykowie. Kadr z nagrania monitoringu, gdy karetka pogotowia utknęła między zaporami na przejeździe kolejowymZwrot w sprawie tragicznego wypadku karetki na przejeździe w Puszczykowie

Więcej o: