Studenci zakpili z Jana Pawła II? Jest reakcja Politechniki Warszawskiej na plakat promujący bal

Samorząd studentów Politechniki Warszawskiej przygotował plakaty promujące Bal Połowinkowy. Po wydrukowaniu ulotek okazało się, że autor grafiki wśród imprezowiczów umieścił wizerunek Jana Pawła II. W tej sprawie zareagowały już władze uczelni.

Na plakacie promującym bal połowinkowy, imprezę organizowaną przez samorząd studentów Politechniki Warszawskiej, wśród uczestników zabawy umieszczony został wizerunek Jana Pawła II. Sprawę grafiki wyjaśniał w rozmowie z "Faktem" rzecznik uczelni. 

Zobacz wideo Zdrojewski: PiS próbuje pośmiertnie wręczyć Janowi Pawłowi II legitymację partyjną

Jan Paweł II na plakacie promującym bal połowinkowy Politechniki Warszawskiej. "Zniszczono cały nakład"

- Studenci niestety dopiero po wydruku zorientowali się o włączeniu, bez ich wiedzy, przez autora plakatu osoby Jana Pawła II - wyjaśnił "Faktowi" rzecznik Politechniki Warszawskiej Krzysztof Szymański. - Studenci nakazali natychmiastowe usunięcie plakatów z miejsc ekspozycji oraz zniszczenie całego nakładu - przekazał dalej rzecznik.

Plakaty promujące bal połowinkowy zniknęły więc z mediów społecznościowych. Sama uczelnia przyznaje, że sytuacja, do której doszło, nie powinna mieć miejsca. - Jednak błąd został naprawiony, a wnioski wyciągnięte. Jestem przekonany, że na przyszłość studenci będą bardziej wyczuleni na uważną analizę projektów jeszcze na etapie ich zatwierdzania - podkreślił Krzysztof Szymański. Zdjęcie plakatu, jak i przybliżenia z widocznym wizerunkiem Jana Pawła II, można obejrzeć na stronie fakt.pl.

Przeczytaj informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Polski Alarm Smogowy podsumowuje kampanięTe "płuca" oddychały małopolskim powietrzem. "Metale ciężkie, ścierane klocki hamulcowe"

Plakat pojawił się w czasie, gdy w mediach głośno jest o reportażu "Franciszkańska 3". W materiale przedstawiono dokumenty oraz zeznania świadków i ofiar księży pedofilów, którzy pełnili posługę w parafiach należących do archidiecezji krakowskiej w latach 70. Z informacji pokazanych w dokumencie wynika, że kardynał Karol Wojtyła miał wiedzę na temat trzech księży, którzy byli oskarżani o pedofilię - dwóch z nich zostało też zresztą skazanych. 

Karol WojtyłaKim byli ks. Saduś, Surgent i Loranc - bohaterowie "Franciszkańska 3"?

Więcej o: