Pobicie nastolatka z Pruszkowa. Dziewczyna rejestrująca zajście kłamała? Nowe informacje

Pojawiły się nowe informacje w sprawie pobicia nastolatka z Pruszkowa. Ustalono, że co najmniej dwie osoby, biorące udział w zajściu, miały w przeszłości konflikt z prawem. Opublikowane w mediach społecznościowych nagranie pokazało też, że dziewczyna rejstrująca zajście kłamała, opisując swoją rolę w zdarzeniu.

Dziennikarze Wirtualnej Polski dotarli do nieznanych dotąd opinii publicznej informacji na temat okoliczności brutalnego pobicia nastolatka z Pruszkowa. Według ich informacji co najmniej dwie z zatrzymanych w sprawie osób miały wcześniej konflikt z prawem, a jedna z nich była objęta dozorem kuratora. Pojawiło się także drugie nagranie pobicia, które rzuca nowe światło na całe zdarzenie.

Zobacz wideo Pobicie trzech młodych Włochów w centrum Warszawy. Policja opublikowała nagranie

Nowe fakty ws. pobicia nastolatka z Pruszkowa. Dziewczyna, która nagrała zdarzenie, kłamała

Nowy film pokazuje, że nastolatka nagrywająca zajście, kopała ofiarę ataku. Przeczy to przedstawianej przez dziewczynę wersji zdarzeń, zgodnie z którą nie chciała zrobić nikomu krzywdy, a jej rola ograniczała się wyłącznie do rejestrowania pobicia.

Nagranie dowodzi również, że napastnicy dobrze bawili się podczas zdarzenia. Byli świadomi, że są nagrywani i dawało im to satysfakcję. 

Na trwającym sześć minut filmie uchwycono także chwile tuż sprzed pobicia. Nastoletni napastnicy kazali wówczas usuwać swojej ofierze wiadomości z telefonu, ponieważ "boją się, że coś wypłynie". Na podstawie nagrania nie można wywnioskować, o jakie treści chodzi. Wiadomo natomiast, że jedna z dziewczyn uczestniczących w zajściu namawiała pozostałych, żeby rozprawili się z nastolatkiem. Wspomniała przy tym o "roz*** się na komendzie" i "papierach" mających to potwierdzać.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Kasjerka w supermarkecie. Zdjęcie ilustracyjneDyrektorka podstawówki stanie za kasą w drogerii. Chce zebrać środki na konkretny cel

Brutalne pobicie nastolatka w Pruszkowie. Zatrzymano sześć osób

Pierwsze nagranie pobicia w Pruszkowie opublikowano 10 marca. Dzień później na komendę zgłosiła się matka wraz z ofiarą pobicia. 12 marca policjanci podali do publicznej wiadomości informację o zatrzymaniu w związku z tym zdarzeniem sześciu nastolatków w wieku od 14 do 16 lat. Część zatrzymanych była podejrzana o dokonanie innego pobicia, o czym pisaliśmy w jednym z naszych artykułów.

Pruszków. Nastolatkowie pobili młodego chłopakaPruszków. Grupa nastolatków nagrała, jak znęca się nad chłopakiem

- Trzy osoby są nam znane - w tym miesiącu miały również dokonać pobicia innej osoby małoletniej. Były już prowadzone wcześniej czynności z tymi osobami. Jedna osoba sama zgłosiła się do komendy, cztery zostały zatrzymane w miejscu zamieszkania, jedna osoba nie przebywała w miejscu zamieszkania i ona została zatrzymana jako ostatnia - powiedział rzecznik prasowy Komendanta Stołecznej Policji Sylwester Marczak.

Więcej o: