Brutalne pobicie 16-latki w galerii w Jaworznie. Jej młodsze oprawczynie: "Klękaj! Na kolana!". I filmują

Dwie nastolatki, które brutalnie pobiły starszą dziewczynę w galerii handlowej w Jaworznie, zostały zatrzymane przez policję. Po sieci krążyło wideo z tej napaści. Nie jest to pierwszy problem z prawem agresywnych nastolatek.

Nastolatki podejrzewane o brutalne pobicie 16-latki z Jaworzna (województwo śląskie) zostały zatrzymane w środę przez policję w związku z postępowaniem w sprawie kierowania gróźb karalnych i pobicia. Przewieziono je do policyjnej Izby Dziecka w Bielsku-Białej. W czwartek ma odbyć się przesłuchanie nieletnich w sprawie napaści na parkingu galerii w Jaworznie, które zostało nagrane i udostępnione.

Zobacz wideo Chełm. Wywieźli do lasu i pobili 16-latkę

Jaworzno. Nastolatki brutalnie pobiły dziewczynę. Wideo krąży po sieci

Zakrwawiona dziewczyna na filmiku to 16-letnia ofiara dwóch zdemoralizowanych nastolatek. 13-latka wraz z 14-letnią koleżanką napadły na dziewczynę 10 marca na parkingu galerii handlowej. Wideo udostępnione w sieci przedstawia brutalne pobicie. Sprawczynie kierują niecenzuralne słowa w stronę ofiary, trzymają dziewczynę za włosy i rozkazują jej klękać podczas wymuszanych przez nie przeprosin za rzekome obrażanie. Kiedy dziewczyna spełnia ich żądania, otrzymuje liczne ciosy i kopnięcia w głowę.

Przeczytaj informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Jaworzno. Nie są to pierwsze problemy z prawem zatrzymanych nastolatek

Dalszymi losami zatrzymanych nastolatek zajmie się Sąd Rodzinny, który na podstawie posiadanych materiałów, w tym nagrania z monitoringu, określi kwalifikację prawną czynów i ewentualnie wdroży środki zapobiegawcze. Nie są to jednak pierwsze problemy z prawem agresywnych dziewczyn.

- Z zatrzymanymi nastolatkami były już wcześniej problemy. Były wobec nich w Sądzie Rodzinnym sprawy o demoralizację i czyny karalne - powiedziała Justyna Wiszowaty w rozmowie z Polsat News. Ofiara nastolatek przebywa obecnie w domu z bliskimi. Nie wymagała hospitalizacji.

Policja z Jaworzna zapowiedziała przeprowadzenie wśród młodzieży spotkań, które mają zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości - informuje Polsat News.

Więcej o: