W Dubeninkach nie ma chętnych do rady gminy. Brakuje też wójta, zatem nowego wybierze premier

W Dubeninkach od czerwca zeszłego roku brakuje radnego, ponieważ nie ma chętnych na to stanowisko. W gminie brakuje też wójta, po tym jak dotychczasowy przeszedł na emeryturę. Premier Mateusz Morawiecki ma wyznaczyć osobę na to stanowisko.

W czerwcu 2022 roku zmarł radny z gminy Dubeninki (woj. warmińsko-mazurskie, pow. gołdapski) niedaleko Suwałk i do tej pory nie wyłoniono jego następcy. Okazuje się, że nie zgłosił się żaden kandydat. Wolne jest również stanowisko wójta, które do czasu wyborów zostanie obsadzone przez osobę wskazaną przez premiera.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Płk rez. dr Piotr Łukasiewicz gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl (16.03)

Dubeninki. W gminie brakuje radnego - nie ma chętnych na to stanowisko

Termin wyborów do rady gminy Dubeninki wyznaczano dwa razy - na 4 września oraz 12 marca. Wybory nie przyniosły jednak rezultatu, ponieważ nikt nie zgłosił swojej kandydatury. - W takim wypadku, zgodnie z kodeksem wyborczym, mandat pozostanie nieobsadzony do końca kadencji. Rada będzie więc obradowała w 14-osobowym składzie - powiedziała Ewa Bogdanowicz-Kordjak, sekretarz gminy Dubieninki, cytowana przez TVN24.

Gęsty las wielkości tenisowego kortu. Gdańsk wprowadza w życie ideę japońskiego botanikaGęsty las wielkości tenisowego kortu. Gdańsk wprowadza w życie ideę japońskiego botanika

Dubeninki. Wójt przeszedł na emeryturę, gmina nie ma włodarza

Brak radnego to nie jedyny problem gminy. W Dubeninkach nie ma również wójta, ponieważ dotychczasowy przeszedł na emeryturę. - Od 24 lutego jest więc wakat na tym stanowisku. Premier ma wyznaczyć osobę, która będzie pełnić obowiązki wójta do czasu rozstrzygnięcia wyborów przedterminowych. Mamy nadzieję, że taka osoba pojawi się w naszym urzędzie jeszcze w tym tygodniu, natomiast wybory mają się odbyć w ciągu 90 dni licząc od 24 lutego - przekazuje Bogdanowicz-Kordjak. Sekretarz gminy nie obawia się, że na stanowisko wójta również nie będzie chętnych. Wybory samorządowe na to stanowisko odbędą się już wiosną tego roku, zatem wybrany przez premiera następca nie będzie pełnić swojej funkcji zbyt długo.

Pies (zdjęcie ilustracyjne)Podatek za psa. Ile wynosi w 2023? Kto zwolniony z opłaty?

Więcej o: