Jelenia Góra. Zdał egzamin na prawo jazdy za starszego brata. Teraz obaj staną przed sądem

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali dwóch braci. Młodszy z nich zdał egzamin na prawo jazdy, podając się za swojego starszego brata. Wpadli, bo starszy brat kręcił się po ośrodku i zwrócił na siebie uwagę egzaminatora. Obu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Sprawa, która została opisana na stronie internetowej policji, dotyczy dwóch mieszkańców powiatu lubińskiego (woj. dolnośląskie) w wieku 26 i 39 lat. Młodszy z mężczyzn chciał zrobić bratu przysługę, gdy ten miał podejść do egzaminu na prawo jazdy kategorii C w jeleniogórskim oddziale Dolnośląskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Niestety, braterska pomoc tym razem przyjęła formę niezgodną z prawem.

Zobacz wideo Co grozi za poruszanie się pojazdem bez wymaganych uprawnień?

Jelenia Góra. Bracia zastosowali fortel podczas egzaminu na prawo jazdy. Prawie im się udało

Do egzaminu praktycznego na prawo jazdy kategorii C miał przystąpić 39-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu lubińskiego. Namówił on jednak młodszego brata, by zdawał za niego. 26-latek przystąpił do  egzaminu i wylegitymował się dowodem osobistym brata. Uzyskał pozytywny wynik, ale bracia mieli pecha/ Uwagę egzaminatora zwrócił inny mężczyzna, który przyglądał się jemu i zdającemu - bo wyglądał dokładnie tak, jak osoba na zdjęciu w komputerze, która powinna przystąpić do egzaminu. 

Warsztaty dla kobiet w Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu W Opolu organizują Tydzień Kobiet. "By zostały usłyszane i zauważone"

Egzaminator nie zorientował się początkowo, że padł ofiarą oszustwa. Ostatecznie jednak zdemaskował braci.

"Zdający w wiarygodny sposób wyjaśnił wątpliwości co do swojego wyglądu. Egzaminator w tej sytuacji wręczył mężczyźnie arkusz z wynikiem pozytywnym. Kiedy zdający, wyjeżdżając z terenu Dolnośląskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, zabrał do auta osobę, która obserwowała przebieg egzaminu, egzaminator podjął próbę wyjaśnienia wątpliwości co do tożsamości zdającego" - informuje policja w komunikacie.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Zdał egzamin na prawo jazdy za brata. Teraz obaj staną przed sądem 

Gdy oszustwo wyszło na jaw bracia podjęli jeszcze próbę ucieczki. Nie unikną jednak konfrontacji z wymiarem sprawiedliwości.

Choć policja bada jeszcze szczegóły zdarzenia, mężczyznom przedstawiono już zarzut wyłudzenia poświadczenia nieprawdy. Za to przestępstwo grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Młodszy z braci odpowie ponadto za posłużenie się cudzym dowodem osobistym.

Instruktor nauki jazdy uczył jak nie powinno się jeździć Kursant na lekcji przejechał na czerwonym świetle. Za nim jechała policja

Więcej o: