Sieradz. Akt wandalizmu w kościele. Pobite okna, zniszczone witraże i porwane plakaty z Janem Pawłem II

Do niespodziewanego aktu wandalizmu doszło ostatnio w największym kościele w Sieradzu. Nieznani sprawcy zniszczyli nowe witraże, wybili szyby w drzwiach, zdewastowali okolice stojącego przed budynkiem krzyża i pozrywali plakaty z wizerunkiem papieża Jana Pawła II.

Akt wandalizmu na terenie sieradzkiego kościoła (woj. łódzkie) miał miejsce najprawdopodobniej w nocy z wtorku na środę (z 14 na 15 marca). Nieustaleni sprawcy obrali sobie za cel drzwi prowadzące do świątyni. W części z nich wybili zwykłe okna, uszkodzili również te, w których niedawno zamontowano nowe witraże. W wyniku nocnego incydentu zdewastowano także przestrzeń w pobliżu przykościelnego krzyża. Wandale pozostawili po sobie zerwane plakaty z podobizną papieża Jana Pawła II.

Zobacz wideo Witek: Sejm potępia haniebną nagonkę opartą na materiałach aparatu przemocy PRL, której obiektem jest wielki Papież

Dewastacja kościoła w Sieradzu. To nie pierwszy raz

- To efekt ostatnich wydarzeń i nagonki na świętego papieża Jana Pawła II. Witraż, który zniszczono, niedawno został zamontowany. Parafianie składali się na jego zakup. To nie pierwszy taki akt wandalizmu związany z naszą świątynią. W kwietniu zeszłego roku także wybili szyby w drzwiach wejściowych - mówił w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim" ksiądz Mirosław Miłek, proboszcz parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu.

20.06.2022 r. Węzeł Aleksandrów Łódzki (dawniej Łódź Teofilów) na kilka dni przed otwarciem drogi ekspresowej S14 Ring wokół Łodzi nieco później niż zakładano. Możliwe, że całość będzie gotowa w wakacje

- Przykre, że niszczy się mienie, obojętnie prywatne, czy też należące do kościoła - mówił "Dziennikowi Łódzkiemu" Piotr Romek z Rycerzy Kolumba działających przy parafii NSJ. - Mocniej boli, że to obiekt sakralny, który nikomu przecież wadzić nie powinien. Tym bardziej dla mnie, jako sieradzanina, przykre, że coś takiego stało się w moim mieście. Witraże w drzwiach zamontowano bodajże trzy lub cztery dni temu. Obawiam się, że to celowy atak na świątynię i że takich zachowań będzie coraz więcej, zwłaszcza po ostatnich wydarzeniach.

Poprzedni incydent z 14 wybitymi szybami w drzwiach kościoła miał miejsce 21 kwietnia 2022 roku. W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że sprawcami byli dwaj młodzi mieszkańcy miasta w wieku 18 i 20 lat, którzy wybili szyby pod wpływem alkoholu.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jan Paweł II wiedział. PiS chce zaskarżyć TVN za Jan Paweł II wiedział. PiS chce zaskarżyć TVN za "paszkwil o Wojtyle"

Sieradz. Zniszczone witraże w kościele. Policja szuka sprawców

- Na miejscu pracują policjanci z grupy dochodzeniowo - śledczej z udziałem technika kryminalistyki, którzy zabezpieczają i zbierają ślady związane ze zdarzeniem - relacjonowała asp. sztab Agnieszka Kulawiecka, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu.

W toku postępowania przesłuchani zostaną potencjalni świadkowie zdarzenia. Przejrzany zostanie także materiał z monitoringu znajdującego się w pobliżu kościoła.

Więcej o: